Ile można zarobić na blogu?


(fot. trendbiz.pl)

(fot. trendbiz.pl)

Blogi  są coraz bardziej popularne w Polsce. Ludzie często sięgają do tego typu źródeł w poszukiwaniu inspiracji, porad lub z czystej ciekawości. Dla wielu internautów blog staje się prostym sposobem na zarobienie pieniędzy.

W Polsce istnieje około 3 milionów blogów, jednak nie wszystkie przynoszą wielkie pieniądze. W większości działają na zasadzie „osobistych” pamiętników, kolekcjonerów pięknych miejsc, ubrań czy jedzenia. Każdy może założyć bloga i stać się nośnikiem informacji i liderem opinii.

Największą popularnością wśród blogów cieszą się te o tematyce modowej i kulinarnej. „Szafiarki” zarabiają około 100-500 tys. zł. Blogerzy prowadzący niezwykle popularne blogi kulinarne – jak na przykład Kotlet.tv mogą z kolei zarobić rocznie do 250 tys. zł.

Jednak największe pieniądze można zarobić na blogach lifestyle’owych bo nawet w skali roku powyżej 500 tys. zł. W Polsce taki wynik  osiągnęła podobno Kasia Tusk, która ze swojego bloga Make Life Easier uzyskała 400 tys. zł przychodu za 2012 rok.

Każdy może założyć bloga. Jak więc się na nim „dorobić”? Duża część dochodów z bloga pochodzi z klasycznych reklam odsłonowych oraz  linków odsyłających na stronę danej firmy. Jak również z product placement, czyli używania określonych kosmetyków czy przypraw danych firm, z którymi współpracujemy, niby przypadkiem.

Do innych zysków wynikających ze współpracy z reklamodawcami na blogu można dodać prezenty, jakie otrzymują od firm, warsztaty, łatwiejszy dostęp do najnowszych kosmetyków, ubrań z nowych kolekcji czy możliwość testowania różnego sprzętu.

Już dziś załóż bloga, może Tobie, tak jak Kasi Tusk czy Maffashion, uda się połączyć pasję z przyjemnością.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD