Bądź moim przyjacielem


(fot. milionkobiet.pl)

(fot. milionkobiet.pl)

Umiesz zdefiniować prawdziwą przyjaźń? Czy w dzisiejszym świecie ona istnieje?

Świat przepełniony fałszem dokonał destrukcji prawdziwych wartości. Konsekwentnie doprowadza do zatracenia prawdziwej rzeczywistości. Zaczynamy błądzić, nadużywając słowa ‘przyjaźń’. Czy osoba, którą dopiero poznałaś jest już twoim przyjacielem? Wystarczy jedna rozmowa, udana impreza, aby podskoczyć o jeden stopień w twojej hierarchii? Często tak jest. Definiowanie kogoś w kategoriach przyjaźni bywa złudne, a określenie ‘pozory mylą’ idealnie odzwierciedla relacje międzyludzkie.

Zapewne każda z nas przeżyła taką symulowaną przyjaźń. Jak to bywa na początku, wszystko było cudowne. Poznałaś osobę, z którą mogłaś wszystko! Dosłownie i metaforycznie. Dałaś drugiej osobie to, co miałaś najcenniejszego, czyli swój czas. Aczkolwiek wszystko się rozsypało. Człowiek, który wydawał się prawdziwym przyjacielem, zawiódł. Zaufanie, które od ciebie dostał, zostało wykorzystane przeciwko tobie. Co wtedy robisz? Idziesz dalej, a na swojej drodze spotykasz milion innych ludzi. Naiwność doprowadza cię do skrajnych emocji. Sytuacja się powtarza. Okazuje się że przyjaźń nie jest taka łatwa. Przecież potrzeba wielu lat aby ją znaleźć, lecz chwila by stracić.

No właśnie, przypuszczam, że większość z tych relacji to relacje damsko-damskie. Najlepsze przyjaciółki, które traktowały się jak siostry. Lecz, nie chcę się skupiać na takiej znajomości. Interesuje mnie inna kwestia. Wiedząc, że sama przyjaźni jest trudna, co sprecyzowałam na samym początku, nasuwa się pytanie: czy przyjaźń damsko – męska istnieje? Tutaj jest widoczny podział. Niektórzy są przekonani, że taka relacja jest możliwa, inni wręcz przeciwnie.

Czasami zdarza się tak, że nawiązujesz kontakt z osobą płci przeciwnej. Możecie rozmawiać o wszystkim. O tematach błahych i tych poważnych. Poznajecie się coraz bardziej, wszystko nabiera tempa, i chociaż słyszycie szepty z otoczenia, nie przejmujecie się nimi. Wiecie, na czym stoicie. Ale, czasami grunt staje się słabszy. Obojętnie jaki krok zrobisz, dokona on rewolucji w waszym życiu. Na początku jest niewinnie, lecz później rodzą się emocje nad którymi nie panujecie. Możliwe, że one były już w was od dawna, ale tłumione nie mogły się uaktywnić. Reasumując, przyjaźń z mężczyzną jest niemożliwa? Zawsze pojawiają się uczucia? W większości przypadków tak jest. Czasami przyjaźń zamienia się w prawdziwą miłość. On jest twoim księciem, ty jego księżniczką. Ale co zrobić gdy tylko jedna ze stron pragnie czegoś więcej? Wtedy  pojawiają się strome schody, po których wspinaczka okaże się zbyt trudna. Wymagając od ciebie wielu wyrzeczeń, kompromisów, wywołując smutek, apatie, pustkę. Masz świadomość, że od tej pory wasze relacje zmienią się o kilkanaście stopni, a to co było kiedyś, będzie ciężkie do odzyskania. Ale ty przecież tego nie chcesz, trzymasz się nogami i rękoma chwil, w których byłaś naprawdę szczęśliwa. Z nim, z przyjacielem, który zmienił twój stosunek do świata, pokazał życie od tej drugiej strony – w tęczowych kolorach. Jednak nie możesz być obojętna wobec jego uczuć, nie możesz udawać. Musisz zmierzyć się z rzeczywistością. Chociaż wszystko wydaje się wam nie do naprawienia, zawsze warto próbować. I w tym momencie obnażają się dwie opozycyjne ścieżki. W pierwszej, relacje zostają naprawione, a po upływie czasu wszystko jest tak jak kiedyś. Nie czujecie tego skrępowania i dyskomfortu, który objawił się na początku. Ta druga, nie jest już taka kolorowa. Wasza przyjaźń kończy się, każdy z was idzie w swoją stronę, a wasze stosunki opierają się na zwykłym ‘cześć’ podczas mijania się na mieście.

Obojętnie, czy wierzysz w taką relacje, czy też nie, to i tak warto ryzykować. Cierpienia i bólu nigdy nie unikniemy, ale za to możemy zyskać chwile szczęścia. A druga osoba, którą napotkasz na swojej drodze wydobędzie z ciebie to co jest w tobie najlepsze. Wtedy też, możliwe, że poznasz siebie na nowo.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD