Jak zerwać?


(fot. w-spodnicy.ofeminin.pl)

(fot. w-spodnicy.ofeminin.pl)

Ostatnio na jednej ze stron z “śmiesznymi obrazkami” trafiłem na następujący napis – “Dla wszystkich w związku SPOILER – zerwiecie”. To sprawiło, że nie mogłem przestać się zastanawiać – czy istnieje dobry sposób na, to by powiedzieć komuś żegnaj?

W serialach obyczajowych często słyszy się, iż postaci wypowiadają magiczne słowa – “Zostańmy przyjaciółmi”. Ale czy przyjaźńpomiędzy ex jest naprawdę możliwa?

“Jest możliwa. Ale po co? Taka przyjaźń stwarza niebezpieczeństwo odnowy uczuć. A do tej samej rzeki ponoć nie wchodzi się dwa razy. Zresztą, coś musiało się stać, skoro już z kimś nie jesteśmy” – Patrycja lat 22.

“Nie jest możliwa. Czemu? Bo o byłych mówi się źle albo wcale. Znaczy nawet zwykła rozmowa między mną a ex obecnie jest dość sztywna. Jeżeli miało się masę wspólnych wspomnień z drugą połówką to one w każdej chwili mogą wrócić. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale się po prostu nie da. W którymś momencie jedna ze stron zacznie się nieświadomie zazdrosna robić i już” – Ewelina lat 26.

“Znam taki przypadek wiec jest. Znam laskę i kolesia, którzy z sobą zerwali, ale rozstali się w zgodzie. Teraz przyjaźnią się, chodzą do kina, na kawę itp” – Krzysztof lat 24.

“Wszystko zależy od charakteru ludzi i okoliczności rozstania” – Anna lat 16.

Moi rozmówcy mówili o “okolicznościach rozstania”, ten element pojawił się w wiekszości wypowiedzi. Jakie rozstanie można uznać za idealne? Wydaje mi się, że takie podczas, którego potraktujemy z szacunkiem naszą kiedyś “tę jedyną” osobę – nie wykonamy tego aktu przez sms, przez telefon czy Facebooka – tylko w cztery oczy i powiemy temu komuś, jak wiele dla nas znaczył, będziemy z tym kimś siedzieć na miejscu i pocieszać zamiast wstać w sekundę po powiedzeniu sobie żegnaj. Istnieje małe prawdopodobieństwo, iż faktycznie uda wam się w prawidłowy sposób rozstać.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD