Koniec kariery Terrego Richardsona?


(fot. dirtycreative.com)

(fot. dirtycreative.com)

Czy kontrowersyjny styl życia może doprowadzić do upadku? Wszystko wskazuję na to, że tak.

Słynny fotograf, który swoim nietuzinkowym charakterem podbił cały świat mody, znalazł się na niepewnym gruncie. Jego otwartość na kontakty z dziewczynami zaczęły obierać coraz gorszy kierunek. Jednak jego ekscesy dobiegają końca. A wszystko za sprawą projektantki biżuterii Alice Louise. Brytyjska aktywistka wystosowała list do Vogue`a, H&M, Mango, Supreme. Napisała: ”Przestańcie zatrudniać fotografa, który oferuje seks modelkom. Dając mu pracę zezwalacie na niemoralne traktowanie dziewczyn”. Jak widać, oskarżenie jest poważne, nie wiadomo co dalej z karierą Terrego. Jednak już teraz wiemy że sieciówka H&M negatywnie odbiera całą sytuacje, na twietterze możemy przeczytać: ”Nie będziemy w stanie zaakceptować tej sytuacji, jeśli oskarżenia się potwierdzą. Obecnie nie współpracujemy z Richardsonem”.

O dziwo jego wcześniejsze projekty nie wzbudzały, aż tyle odrazy. Wręcz przeciwnie, oryginalność i ekstrawagancja jaką emanuje, przyczyniła się do współpracy z wielkimi nazwiskami. Lista jest bardzo długa, na niej możemy znaleźć takie nazwiska jak: Kate Moss, Jessica Alba, Leonardo DiCaprio, czy Lady Gaga. Jednak  współpraca z Miley Cyrus miała największy rozgłos. To właśnie ona dolała oliwy do ognia i cała sprawa nabrała obrotów. W teledysku nie istnieją żadne granice przyzwoitości, a ten fakt przykuł  uwagę mediów.

A co na to wszystko sam fotograf? Richardson mówi, że najważniejsze w jego twórczości jest dynamizm, świeżość i energia. Dopiero na drugim miejscu znajdują się kwestie techniczne. Przede wszystkim kieruje się spontanicznością, a brak zahamowań możemy zaobserwować w każdym jego zdjęciu. W świecie mody swój rozgłos zawdzięcza również tym, że poważne sesje zdjęciowe wykonuje maleńkim aparatem. Sprzęt którym dysponuje, jest łatwo dostępny.  Sam z tego faktu żartuje, porównując wielkość używanego aparatu ze skalą „męskości” fotografa.

Człowiek, który lubi przekraczać wszystkie granice przyzwoitości, zmieni swój styl bycia? Czy ta sytuacja dokona rewolucji? A sam fotograf, zmieni kierunek swojej twórczości. Stwierdzam, że tak silna osobowość stawi czoła najgorszemu i nadal będzie podążała swoją wykreowaną perwersyjną ścieżką.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD