Odżywiaj się zdrowo – to jest smaczne


(fot. w-spodnicy.ofeminin.pl)

(fot. w-spodnicy.ofeminin.pl)

Jesień jest momentem, kiedy nasz organizm wymaga szczególnej uwagi – zarazki czekają na nas na każdym kroku. Koncerny  nawołują do kupowania witamin, a co, jeśli istnieje lepszy sposób na dostarczenie organizmowi potrzebnych substancji?

Witaminy zamknięte w kapsułkach są o wiele gorzej przyswajane przez organizm, niż te, które znajdują się w naszych posiłkach. Dlatego warto po prostu urozmaicić swoją dietę, dodając do niej koktajle. Wypicie jednej szklanki takiej mikstury dziennie, szybko przyniesie oczekiwane efekty, oczyści organizm, wzmocni go i podniesie naszą odporność.

Pierwszy koktajl jest nazywany “Dyniowym”, ponieważ to ona jest głównym składnikiem mikstury. Dynia ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. W tym niepozornym warzywie znajdziemy między innymi błonnik, ale również potas, wapń, żelazo, magnez,cynk, mangan. Dynia chroni organizm przed rozwojem chorób oraz oczyszcza. Aby przyrządzić koktajl należy przygotować 250 g miąższu z dyni (bez pestek), banana, szklankę mleka, szklankę jogurtu naturalnego (gęstego), szczyptę cynamonu, ewentualnie cukier do smaku. Składniki dokładnie zmiksować.

Kolejnym koktajlem jest tzw “Złota jesień”, jest to koktajl wzmacniający, zalecany dla osób trenujących. Jest bogaty w witaminę A, która poprawia wzrok i ma korzystny wpływ na cerę. Imbir działa przeciwbólowo jest więc szczególnie polecany osobom cierpiącym na migreny. Stanowi dobrą rozgrzewkę w chłodne, jesienne wieczory. Należy zmieszać z sobą: sok z marchwi, banana, melona, cukinię, imbir świeży oraz błonnik owsiany.

To tylko dwa przepisy z wielu dostępnych w internecie. Polecam przeszukanie stron, a następnie wybranie takiego koktajlu, który będzie idealnie odpowiadał naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD