Dlaczego zielona herbata jest zdrowa?


(fot. zdrowie.gazeta.pl)

(fot. zdrowie.gazeta.pl)

Zielona herbata kojarzy się ze zdrowym odżywianiem i bywa polecana jako środek wzmacniający działanie diet. Herbata pomaga spalać tłuszcz, o około 17% intensywniej, niż, kiedy będziemy pić herbatę czarną lub inne napoje.

Warto zaznaczyć, iż czarna herbata, tak jak i zielona to liście i pąki (a czasem również kwiaty) tej samej rośliny – camelia sinensis. Zielona herbata jest jednak poddawana znacznie mniejszej ilości procesów niż herbata czarna, dzięki czemu ma łagodniejszy smak i znacznie więcej korzystnych dla zdrowia minerałów i przeciwutleniaczy.

Zielona herbata to wysuszone liście, zawierające dużą ilość polifenoli. Odpowiednia ilość polifenoli i innych przeciwutleniaczy poprawia nasze samopoczucie. W zielonej herbacie znajduje się szereg witamin z grupy A, B, C, E, K, P, U oraz fluoru. Witaminy te wspomagają nasz układ odpornościowy, co zmniejsza zapadalność na jesienne przeziębienia. Potwierdzono również skuteczność zielonej herbaty w profilaktyce antynowotworowej, zapobieganiu chorobom reumatycznym i układu krążenia.

Picie gorącej herbaty idealnie nadaje się na samotny lub też niekoniecznie, jesienny wieczór w towarzystwie postaci ulubionego serialu.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD