Kiedy związek staje się poważnym?


(fot. pochlonietazyciem.blogspot.com)

(fot. pochlonietazyciem.blogspot.com)

No i czy w ogóle możemy wyznaczyć taki moment na osi czasu?

Trudno jest znaleźć związek dwóch osób, który można uznać za modelowy. Każdy z nich jest inny, definiowany przez inne zmienne takie jak poprzednie związki, ewentualnie dzieci, po prostu otoczenie i przeszłość.

Każdy związek zaczyna się jednak w ten sam sposób, od poznania, od iskry i pierwszej randki. Poprzednio pisałem na temat tego jak wygląda taka pierwsza randka, więc dzisiaj nie powtórzę tych kwestii. Zastanawiam się tylko, po, której randce, możemy myśleć, że ta druga osoba jest kimś, z kim możemy spędzić więcej czasu?

“Sama kiedyś definiowałam poważny związek jako znajomość, która przetrwała pół roku, a obecnie poważny związek to taki, który trwa kilka lat. Ludzie maja związane ze sobą plany na przyszłość. W momencie, kiedy uświadamiasz sobie, ze w każdych planach na przyszłość uwzględniasz tę drugą osobę, to chyba, wtedy zapala się ta lampka – że to poważny związek. Taka relacja nie musi mieć nic wspólnego ze ślubem, dziećmi i wspólnym kredytem” – Anna lat 21.

Tak naprawdę nie da się wyznaczyć momentu, kiedy związek można nazwać “poważnym”. Składa się na to szereg elementów, które niekoniecznie zawsze muszą brać udział w budowaniu relacji. Każdy z nas jest inny, w innym momencie przyjmuje do wiadomości to, że się w jakąś znajomość angażuje – niestety czasem te myśli, zaangażowanie nie pojawia się u drugiej osoby.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD