Chcesz schudnąć? Zapomnij o „płatkach fitness”


(fot. prozdrowie.pl)

(fot. prozdrowie.pl)

Producenci płatków śniadaniowych często reklamują swoje produkty jako te, które pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Niestety, to tylko mit. 

Niezależnie od wszystkiego, trzeba przyznać, że płatki śniadaniowe są zdrowe. Są świetnym źródłem wielu witamin, między innymi witaminy  B oraz minerałów, m.in. wapnia, fosforu, magnezu, potasu, żelaza. Płatki zawierają spore ilości błonnika, który odpowiada za prawidłową pracę jelit. Dzięki temu żywność długo nie zalega w jelitach, a my czujemy się po prostu lepiej.

Pytanie więc brzmi – skoro same płatki są zdrowe, faktycznie mogą odchudzać poprzez poprawę metabolizmu – to jakim cudem ostatecznie tak nie działają? Odpowiedź, moje drogie panie, jest całkiem prosta.

Większość produktów „fit” jest bowiem wzbogacona o dodatki, które są smaczne, no ale ich spożycie mija się z celem. Producent do płatków dodaje czekoladę, chrupki lub słodkie polewy oraz jakieś pomniejsze środki – a to wszystko sprawia, iż nie tracimy żadnej wagi. Sam nie ukrywam, że są smaczne, no ale w żaden sposób nie pomagają w zrzuceniu wagi – a to oznacza, że dla osób, które chcą schudnąć nie stanowią żadnej pomocy.

Jeśli naprawdę chcemy schudnąć, lepiej samemu przygotować mieszankę musli – na podstawie suszonych owoców czy innych dodatków. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD