Pokonaj czekoladę. Zażywaj chrom


(fot. aptekainternetowatania.pl)

(fot. aptekainternetowatania.pl)

Chrom…. nasza broń przeciwko czekoladzie. To głównie zapotrzebowanie na chrom sprawia, iż rzucamy się na słodkości.

W jaki sposób tak właściwie działa chrom? Wpływa na regulację przemian tłuszczów i cukrów, które mają kluczowe znaczenie dla organizmu człowieka. Pomaga również insulinie w przenoszeniu glukozy do wnętrza komórek, dzięki czemu są one odpowiednio odżywione.

Jeśli w naszym ciele nie ma dość tego pierwiastka, występują objawy, tj. zmęczenie, apatia, rozdrażnienie, wzmożone oddawanie moczu, bóle głowy, a nawet spadek odporności organizmu na infekcje. Wtedy to nasz organizm chce zjeść też coś słodkiego, a to jest bezpośredni powód naszego „ataku” na dział słodyczy.

Nasza codzienna dieta może nie zawierać wystarczająco dużo chromu, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, by w naszej diecie pojawiły się między innymi brokuły i cebula. Ważnym źródłem chromu jest również groszek, jajka, jabłka, orzechy i wiele innych środków. Można również odwiedzić aptekę i tam kupić odpowiednie tabletki z chromem. Warto jednak zaznaczyć, iż wchłania się on o wiele trudniej niż naturalne źródła tego pierwiastka.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD