Chipsy muszą odejść! Dlaczego?


(fot. babyonline.pl)

(fot. babyonline.pl)

Nie ma nic przyjemniejszego niż zjedzenie paczki chipsów w trakcie oglądania ulubionego serialu! Jednak jest to bardzo niezdrowe. Co kryje się w tym słonym przysmaku?

Choć bazowym produktem składającym się na paczkę chipsów są ziemniaki, to produkt wcale nie jest zdrowy. W skład paczki chipsów wchodzi wiele bardzo szkodliwych substancji, przez co produkt ten nie jest ani trochę zdrowy, a wręcz przeciwnie.

Akryloamid – wykorzystuje się go do produkcji tworzyw sztucznych, klejów, barwników, lakierów, a także betonu. Ten związek chemiczny jest jednym z podstawowych składników paczki chipsów. Podejrzewa się go o działanie rakotwórcze, ale skoro używany jest przy produkcji lakierów, to nic dziwnego – prawda?

Cukier – spożywany (w chipsach znajduje się sacharoza) w nadmiernych ilościach bezpośrednio prowadzi do nadwagi i otyłości. Dodatkowo powoduje próchnicę zębów.

Tłuszcze trans – chipsy zawierają ogromną ilość tłuszczów! Z powodu jego rozgrzania wchłania szkodliwe związki. Kwasy tłuszczowe trans podwyższają poziom złego cholesterolu we krwi, sprzyjają powstawaniu miażdżycy oraz zwiększają czynnik ryzyka chorób układu krążenia.

Sól – jedna paczka chipsów zawiera aż połowę dziennej dawki sodu! Nadmierne spożycie soli sprawia iż rośnie ciśnienie tętnicze, istnieje również prawdopodobieństwo zachorowania na raka żołądka.

Chipsy sprzyjają tyciu, miażdżycy i chorobie wieńcowej serca. Nie wpływają również dobrze na nasz metabolizm. Teraz chyba wszyscy się zgodzimy – Chipsy muszą odejść!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD