Ćwicz regularnie – ciesz się z efektów


(fot. jestem-szczupla.pl)

(fot. jestem-szczupla.pl)

Bardzo często mamy problemy z motywacją do ćwiczeń. Jednak o wiele łatwiej się ćwiczy, kiedy widzi pierwsze efekty na wadze lub w sylwetce. No właśnie. A jakie korzyści przyniesie nam regularne ćwiczenie?

Korzyści jest niesamowicie wiele, czujemy się zdrowsi, ładniejsi, szczęśliwsi. Samoocena zawsze, niezależnie od wszystkiego podskoczy nam, choćby nieznacznie widząc, iż ćwiczenia przynoszą oczekiwane efekty. Nasze ciało jest jędrniejsze, bardziej sprawne – ćwiczenia poprawiają również naszą postawę.

Jednak aspekty fizyczności to nie jedyny wynik regularnych ćwiczeń. Poprawi się również jakość naszego snu, będziemy bardziej efektywnie odpoczywać. Fitness przynosi również poprawę metabolizmu, ciśnienia krwi, poprawia zwinność, siłę oraz samopoczucie, zwiększając wydzielanie „hormonów szczęścia”.

Ciało jest o wiele bardziej zrelaksowane, niepodatne na stresy – oczywiście możemy również rozładować całe emocje i napięcie nagromadzone w naszym ciele. Zmniejsza się również stopień ryzyka zachorowania na różne choroby – od cukrzycy zaczynając, ale również nadciśnienie, choroby Alzheimera.

Słowem, należy ćwiczyć regularnie. W ten sposób zyskamy tak wiele, iż warto zainwestować te kilkadziesiąt minut kilka razy w tygodniu.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD