Komórka do wzięcia


(fot. jakoloruje.pl)

(fot. jakoloruje.pl)

Telefon komórkowy, potocznie komórka — telefon działający w oparciu o telefonię komórkową, czyli urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające swoim użytkownikom bezprzewodowe połączenia na obszarze złożonym z tzw. komórek. – Wikipedia

Obecnie, większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu stacjonarnego, a większość z tej większości, życia bez komórki. Nosimy ją ze sobą wszędzie, nawet na zakupy i do kościoła. Dzięki niej na bieżąco mamy kontakt z dziećmi, znajomymi i w razie nieszczęścia, z pogotowiem. Tak wrosła w naszą egzystencję, że niekiedy zapominamy o niej mając ją przy sobie (bo nigdy nie zapominamy zabrać ze sobą). Sama o swoim istnieniu przypomina, dzwoniąc, zdarza się, w bardzo nieodpowiednim czasie i miejscu. Nie jest to, oczywiście wina telefonu, tylko nasza. Jesteśmy mało przewidujący.

Nie wykluczone, że komuś przyjdzie do głowy zadzwonić akurat wtedy, gdy jesteśmy na zakupach. Stojąc przy kasie, jedną ręką dzierżymy komórę przy uchu, a drugą niezdarnie staramy się zapłacić i zapakować zakupy. Rozmowy nie można przerwać, koleżeńskie plotki są zbyt ważne, a że trochę opóźnią obsługę to nic się nie stanie. Inni i tak muszą poczekać – nie mają innego wyjścia. A przecież, jeśli już musimy odebrać, można poprosić o zatelefonowanie później lub powiedzieć, że oddzwonimy. W niektórych miejscach w ogóle nie ma możliwości konwersowania. Czasem dźwięki rozlegają się w bocznej nawie kościoła, wśród skupionych słuchaczy zajmującego kazania, lub w czasie mszy pogrzebowej (Shakira śpiewająca w kieszeni kościelnego). W kinie, operze lub na koncercie, u lekarza, w banku i innych urzędach także takie zdarzenia miewają miejsce. Tymczasem wychodząc wystarczy wyciszyć sygnał, albo po prostu zostawić aparat w domu.

Zabierając ze sobą ten cud techniki  wato pomyśleć o tym, dokąd go zabieramy.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD