Najzdrowsze owoce świata


(fot przepisy-kulinarne.net.p)

(fot przepisy-kulinarne.net.p)

Od dawna wiadomo, że owoce są bardzo zdrowe. Mają wiele witamin, powstrzymują proces starzenia i wspomagają metabolizm. Oto lista najzdrowszych owoców na świecie:

Ananas niezwykle bogate źródło witaminy C. Zwiera także witaminy A, B, PP oraz żelazo i wapń. Dobrze działa na wątrobę i zapobiega osteoporozie.

Banany – Zawierają potas, magnez, witaminę C i błonnik.

Grejpfruty – w większej części składają się z wody, cukru, kwasów organicznych oraz witamin z grupy B. Grejpfruty to także źródło witaminy E, P oraz C. Korzystnie wpływają na pracę jelit i wspomagają przemianę materii.

Jabłka – mają niską wartość na indeksie glikemicznym, przez co zalecane są osobom o chorym na cukrzycę lub hipoglikemię.

Jagody – Korzystnie wpływają na wzrok. Jagody posiadają także witaminy A, C i E i słyną z właściwości oczyszczających.

Jeżyny – poprawiają krążenie krwi, zapobiegają miażdżycy, wspomagają proces krzepnięcia krwi.

Maliny – są bogate w wiele witamin, m.in. C, E, B1, B2, B6, B9, K oraz wapń, magnez, żelazo, potas, fosfor, miedź i pektyny.

Truskawki – cenne źródło witaminy C, A, B1, B2, PP oraz wapnia, fosforu i żelaza. Korzystnie wpływają na skórę, zmniejszając pory.

Winogrona – cenione przede wszystkim za wspomaganie procesów regeneracji wszystkich warstw skóry oraz zmniejszanie przebarwień skórnych i łagodzenie podrażnień.

Żurawina – chroni przed działaniem wolnych rodników, nawilża skórę, działa liftingująco, i antybakteryjnie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD