Kobiece libido – jak mieć niekończącą się ochotę na seks?


(fot. favim.com)

(fot. favim.com)

Problemy ze współżyciem zazwyczaj dotykają par z długim stażem, jednak może zdarzyć się tak, że pomimo niewielkiego doświadczenia w sprawach seksu, twoje libido spadło poniżej zera.

Kiedy mija wielkie pożądanie, a namiętność powoli wygasa, do łóżka kochanków wkrada się rutyna i nuda. Z czasem w związku zaczynamy bardziej doceniać bliskość drugiej osoby, niż wspólne igraszki. Jeśli ten problem dotyczy ciebie, nie martw się! Problemy ze spadkiem libido można łatwo zniwelować. Wszystko zaczęło się kiedy zaczęłaś przyjmować antykoncepcję? Czasem wystarczy bowiem jedynie odpowiednia terapia hormonalna by móc na nowo wcielić się w zmysłową kochankę. Jeśli jednak nie wiesz, w czym leży problem, warto żebyś popracowała nad własną psychiką i jeszcze raz zastanowiła się, gdzie znajduje się źródło twojej oziębłości. Oto krótki przewodnik, który na nowo nauczy cię czerpać przyjemność z seksu!

KROK 1: Pomyśl o waszym związku
Kiedy myślisz o swoich relacjach z partnerem, co dokładnie widzisz? Pretensje, kłótnie i żale? Jeżeli tak, to być może to jest właśnie jedna z głównych przyczyn spadku twojego libido. Przeprowadź sama ze sobą poważną i szczerą rozmowę. Czy nadal go kochasz? Zależy ci na nim, czy to jedynie przywiązanie? Jeżeli doszłaś do wniosku, że nie wyobrażasz sobie życia bez tego mężczyzny u boku, teraz pora na rozmowę w cztery oczy. Wytłumacz wszystko spokojnie swojemu partnerowi, powiedz co cię denerwuje i męczy. Kiedy sytuacja stanie się jasna, wspólnie dojdziecie do porozumienia, a to na pewno zmniejszy twoją obojętność na seks. Jeżeli jednak uważasz, że miłość dawno się skończyła – ty skończ swoje męczarnie. Po co być z kimś, kogo już dawno nie kochasz?

KROK 2: Znaj swoją wartość
Kiedy idziesz z facetem do łóżka, myślisz jedynie o swoich niedoskonałościach? Jeżeli tak, musisz wiedzieć, że nie jesteś sama z tym problemem. Wiele kobiet rezygnuje ze zbliżeń, ponieważ są niezadowolone ze swojego ciała. Pora z tym skończyć! Skup się na swoich największych zaletach i podkreśl to, co w tobie najlepsze. Idź do sklepu i skuś się na seksowną bieliznę. Kiedy wrócisz do domu, zadbaj dokładnie o swoje ciało, nałóż idealny makijaż, ubierz się w nowe zdobycze i zaskocz swojego faceta. Kiedy zobaczysz jego wzrok pełen pożądania, zapomnisz o swoich mankamentach!

KROK 3: Postaw na relaks
Wracasz do domu z pracy zmęczona i bez chęci do życia? Nic dziwnego, że nie masz później ochoty na seks. Pamiętaj, że oprócz pracy, ważny jest także odpoczynek. Weź dzień wolnego i wybierz się do Spa, na masaż, do kosmetyczki, lub na basen. To z pewnością poprawi ci nastrój, a jak wiemy, od dobrego humoru już tylko krok, do jeszcze lepszego seksu!

KROK 4: Przełam rutynę
Rzadko uprawiacie seks, a jeżeli już, to ciągle w tych samych pozycjach? Nic dziwnego, że wspólne igraszki szybko ci się znudziły. Żeby znów nabrać ochoty na zbliżenia, musisz przełamać monotonię, która wkradła się do waszej sypialni. Nie bój się eksperymentować. Kup nowe gadżety lub ładny komplet bielizny. Jeżeli chcesz się bardziej zabawić – przebierz się w coś. Policjantka, sekretarka? Dobra zabawa i miłosne uniesienia gwarantowane!

KROK 5: Pamiętaj o regularności
„Apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Czy trzeba coś tłumaczyć? Im częściej będziecie się kochać, tym większą będziesz miała ochotę na seks. Może wydaje ci się to dziwne, ale to podstawowa zasada udanego życia łóżkowego!  

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD