Orzechy – naturalne wsparcie naszej diety


(fot. fitness.sport.pl)

(fot. fitness.sport.pl)

Nie wiem jak Wy, ale ja gdy oglądam ulubione seriale to po prostu lubię mieć z sobą jakąś przekąskę. Czasem przepełniony winą i poczuciem rezygnacji sięgam po chipsy, ale istnieją o wiele lepsze przekąski, zdrowe i co więcej – pomagają w odchudzaniu!

Orzechy mają niesamowite właściwości. Znajdują się w nich dobre tłuszcze i antyoksydanty, a ich włączenie do codziennej diety może przyczynić się do zmniejszenia masy ciała i to o prawie półtora kilo w niedługim czasie. Orzechy podnoszą poziom serotoniny w organizmie, która odpowiada za zmniejszenie apetytu. W niektórych  orzechach znajduje się  kwas alfa-linolenowy, chroni on serce w okresie silnego stresu. Migdały, które są bogate w witaminę E, B i magnez wspomagają układ odpornościowy.

Dlaczego orzechy i migdały zmniejszają ryzyko chorób serca? Zmniejsza się stężenie złego cholesterolu, zawierają zdrowe dla serca tłuszcze oraz błonnik, który zmniejsza dolegliwości sercowe. Orzechy poza tym są również bogate w argininę – jest to  aminokwas, który przekształca się w tlenek azotu w organizmie, przez co zwiększa światło naczyń krwionośnych poprzez rozluźnienie ich mięśni gładkich.

Dobroczynny wpływ na sprawność umysłową, koncentrację i pamięć mają orzechy włoskie. Jak głoszą naukowcy, regularne ich spożywanie spowalnia procesy starzenia komórek nerwowych. Występowaniu zaburzeń poznawczych zapobiega głównie zawarty w orzechach kwas foliowy.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD