Chcesz się odchudzić? Chcieć, to móc


(fot. trenerindywidualny.pl)

(fot. trenerindywidualny.pl)

Jakiś czas temu pisałem, iż warto zapisać się na siłownię. Jednak czy jest to jedyna droga ku zrzuceniu kilku kilogramów?

Oczywiście, że nie. Dróg do uzyskania oczekiwanego efektu jest niesamowicie dużo! Choć faktycznie to fitness, oraz wszelkiego rodzaju ćwiczenia najszybciej przyniosą wyczekiwany efekt, to wcale nie są to jedyne drogi.

Zacznijmy od tego, iż jeśli chcesz schudnąć to powinnaś odwiedzić dietetyka. Profesjonalista zbuduje idealną dietę, wprost stworzoną dla Ciebie, która przestrzegana sprawi, iż będzie łatwiej schudnąć. Wszyscy bowiem znamy podstawowe zasady – takie jak rezygnacja z słodkich napojów, no ale to jednak dietetyk wie najlepiej co Ci pomoże, a co zaszkodzi.

Po drugie, warto zainwestować parę złotych w suplementy diety – takie jak ocet jabłkowy w formie tabletek, albo też chrom. To produkty, które są wskazane do spożycia przez osoby odchudzające się. Pamiętaj jednak, że odchudzanie nie oznacza głodówki! Dorosły człowiek powinien zjeść dziennie około 2000 kalorii – liczba ta jest zmienna przez nasz wiek, wzrost, wagę. Staraj się zwracać uwagę na to, co jest napisane z tyłu opakowań oraz wybierać produkty mniej przetworzone.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD