Jak oczarować teściów?


(fot. tumblr.com)

(fot. tumblr.com)

Być może trafiłaś na uroczych teściów, ale niech pozory cię nie zmylą. Nawet ci najmilsi zrobią wszystko, żeby sprawdzić, czy idealnie nadajesz się dla ich ukochanego malca.

Początkowo będą poddawać cię łatwym zadaniom, by na koniec wyskoczyć z próbą ognia. Co robić, żeby udowodnić swoją wartość i jak najlepiej znieść pierwsze spotkanie z teściami? Poniżej kilka wskazówek!

Grunt to wdzięk
Na pierwszym spotkaniu nigdy nie próbuj gotować. Chyba, że jesteś uznaną szefową kuchni, choć to i tak nie zawsze wystarcza. Mama zawsze wszystko wie najlepiej, a jej potrawy są niezastąpione. Warto postawić na restaurację. Razem z partnerem wybierzcie odpowiednie miejsce – spokojne i ciche, ale ze smacznym jedzeniem.

Liczy się pierwsze wyrażenie
Ubierz się ładnie, ale nie wystrasz przyszłych teściów. Nawet jeśli gorsety i wiązane szpilki są teraz hitem sezonu, zostaw je na inną okazję. Postaw na coś klasycznego i eleganckiego. Pamiętaj, żeby być sobą w… spokojniejszej wersji.

Odrób zadanie domowe
Niestety, różnica pokoleń robi swoje. Bądź na bieżąco, dowiedz dokładnie co dzieje się we wszystkich telenowelach. Podobnie wyucz się na pamięć wszystkich rodzinnych wydarzeń: rozwodów, narodzin, małżeństw, a także mniejszych i większych waśni.

Nie pij na umór
Będziesz zdenerwowana, więc alkohol może szybko uderzyć ci do głowy. Lampka wina jest jak najbardziej ok, ale nie zamawiaj dla siebie od razu całej butelki.

Bądź przygotowana
Musisz być gotowa na niewygodne pytania: Jak się poznaliście? Lubisz dzieci? Ile chcesz ich mieć? Masz kryminalną przeszłość? Polujesz na pieniądze? Kiedy ślub?

Unikaj…
Są tematy, których nie warto poruszać podczas zawierania znajomości z przyszłymi teściami. O czym na pewno musisz zapomnieć: byli faceci, ponure randki, lokalizacja najnowszego tatuażu, ulubione przekleństwa i straszliwe przeżycia podczas depilacji bikini.

Tego się trzymaj
Mówiąc poważnie, ważne, żebyś po prostu była sobą. Przekonaj do siebie rodziców ukochanego, bądź miła, uprzejma i schludna. Pozytywne nastawienie to podstawa. Wyznaj, że podoba ci się restauracja, opowiedz, gdzie się uczyłaś, podkreśl jak ważna jest dla ciebie praca, hasłowo powiedz, jak widzisz swoją przyszłość.

A jeśli wszystko zawiedzie
Przypomnij sobie film Poznaj mojego tatę. Jeśli uważasz, że gorzej być nie może, po obejrzeniu filmu twoja sytuacja wyda ci się o niebo lepsza!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD