Oto najpopularniejsze stroje filmowe


(fot. feszyn.com)

(fot. feszyn.com)

Uwielbiamy oglądać filmy z lat 40, 50, 60. Oprócz niepowtarzalnego klimatu i dżentelmenów w kapeluszach możemy podziwiać kreacje ikon stylu. Te stroje na zawsze zmieniły świat mody.

– Audrey Hepburn „Śniadanie u Tiffany’ego” – aktorka w pierwszej scenie Śniadania u Tiffany’ego pojawia się w długiej czarnej sukni i rękawiczkach, dodatkiem kreacji są okulary i perły. Ten strój jest chyba jednym z najbardziej zapamiętanych w historii kina. Kreacje dla aktorki stworzył Hubert de Givenchy.

– Marlyn Monroe „Słomiany Wdowiec” – najsłynniejszą sukienką w historii kina jest jasna, rozkloszowana, podkreślająca kobiece kształty, w której Marilyn wystąpiła w filmie. Scena, w której kreacja zostaje podwiana przez przejeżdżające metro, a bohaterka próbuje zakryć, jest jedną z najsłynniejszych w kinie.

– Ingrid Bergman – „Casablanca” – znakomita aktorka i ikona stylu w latach 40, prezentuje się w nim w klasycznych, pozbawionych zbędnych ozdób strojach, trenczach, kapeluszach i prostych sukienkach. W tych czasach królowała prosta elegancja.

– Grace Kelly „Okno na podwórze” – najbardziej spektakularna i  jedna z najpiękniejszych w historii kina sukienka, to ta z tiulowym, rozkloszowanym białym dołem i kontrastującą czarną górą, bardzo w stylu lat 50.

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD