Razem pokonamy cellulit


(fot. dailytips.pl)

(fot. dailytips.pl)

Sposobów na walkę z cellulitem jest cała masa. Które z nich są skuteczne?

Najszybsze oraz najlepsze efekty przyniesie oczywiście zabieg u profesjonalisty. To jednak nie jedyna droga do sukcesu, więc spokojnie. Odpowiednia dieta, pielęgnacja ciała  i spora dawka ruchu mogą sprawić, że uda ci się zlikwidować cellulit w początkowej fazie. Jednak czasem na tak subtelne metody jest już za późno.

Sukces w walce ze skórką pomarańczową tkwi w wytrwałości i zmianie trybu życia. To właśnie siedzący tryb życia sprawił, iż cellulit pojawił się na drodze kobiet i niestety póki co nie planuje z niej zejść. Rozwojowi cellulitu pomaga lenistwo, przesiadywanie przez telewizorem oraz okropne nawyki żywieniowe.

Musisz codziennie ćwiczyć, dzisiaj, a nie „od jutra”. Co do diety, trzeba zrezygnować z chipsów, czekolady i tego typu rzeczy. Dobrym pomysłem jest wcieranie produktów po kąpieli. Preparaty antycellulitowe zawierają składniki wzmacniające skórę i obkurczające naczynia krwionośne. Trzeba je jednak intensywnie wmasowywać dwa razy dziennie przez 2-3 minuty.

Oto zabiegi dostępne w gabinecie medycyny estetycznej:

– Endermologia – masaż specjalnymi wałkami które zgniatają tłuszcz
– Masaż pompą próżniową (vacuum) – poprawia ukrwienie miejsc zajętych cellulitem, pobudza krążenie limfy. Polecany na miejsca trudne do rozmasowania ręcznie, np. miękki brzuch.
– Ultradźwięki – przyspieszają „wypędzenie” tłuszczu z komórek, zmiękczają zwłóknienia. Warto je stosować z masażem lub zabiegiem kosmetycznym, bo wtedy leczące składniki docierają głębiej.
– Mezoterapia – ostrzykiwanie skóry preparatami poprawiającymi przemianę materii w komórkach i napinającymi skórę. Dobre efekty tylko w połączeniu z masażem.
– Laser – emituje światło, które wnika do tkanki podskórnej, zwiększa gęstość kolagenu. Skóra staje się lepiej napięta i bardziej zwarta.
– Body wrap, hannan-body, guam – ciało jest smarowane preparatami silnie pobudzającymi krążenie (algi, olejek cynamonowy, imbir) i ciasno owijane folią. Zabiegi ułatwiają spalanie tłuszczu.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD