Henna czy gehenna


(fot. urodaiwlosy.pl)

(fot. urodaiwlosy.pl)

Zdrowe i piękne włosy zawszę są powodem zazdrości. Co więc zrobić, aby nasz kolor wyglądał olśniewająco? Przede wszystkim powinnyśmy pożegnać się z chemicznymi farbami! To jest podstawowy krok do sukcesu.

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego kobiety orientu mają tak piękne włosy? Wszystko dzięki naturalnym kosmetykom, które używają do pielęgnacji włosów. Jednak, my wolimy pójść na skróty. Albo kupujemy w sklepie tanią farbę, albo płacimy wygórowane sumy w salonie fryzjerskim. Czas to zmienić!

A czym jest henna? Najprościej powiedzieć, że jest to barwnik roślinny produkowany z liści i pędów lawsoni bezbronnej. Już od dawna mamy z nią do czynienia. Przykładem są wojownicy Masajów, którzy używali jej aby podkreślić swój plemienny status. Jednak dziś jej zastosowanie jest inne. Przede wszystkim jest wykorzystywana do farbowania włosów.

Jeżeli już wiemy co to jest, to może teraz warto dowiedzieć się czegoś więcej o przygotowaniu henny. Więc, co musi znaleźć się na naszej liście? Oprócz sproszkowanej lawsoni, potrzebujemy sok z cytryny oraz zmieloną kawę. Gdy połączymy wszystkie składniki, pozostawiamy naszą miksturę na kilkanaście godzin bez dostępu powietrza. Brzmi groźnie? Niekoniecznie. Wiadomo, jest to długi proces, ale na efekty warto czekać!

Właśnie takie naturalne farbowanie niesie za sobą wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, iż nasze włosy zyskują optyczną objętość, stają się sprężyste, gładkie i wyjątkowo błyszczące. Więc wszystko to, o czym marzymy! Większość kosmetyków ziołowych zawiera takie rośliny jak amla, bhringaraj lub neem. Pierwsza bogata jest w witaminę C, dzięki której uzyskamy niezwykły blask. Druga jest odpowiedzialna za porost włosów, a trzecia roślina ma wpływ na ogólną strukturę włosów. Ważną kwestią jest również to, że henna nie farbuje skóry, a nasze włosy nie uzyskają efektu hełmu.

Jednak najważniejsze jest trwałość! Tę konkurencję, henna wygrywa z farbami syntetycznymi.

No tak, ale przecież są jakieś minusy. Dla niektórych zapach może odgrywać kluczową sprawę, jest on przecież bardzo intensywny i specyficzny. Aczkolwiek, jest to kwestia sporna. Jednak musimy pamiętać, że gdy zastosujemy hennę, mogą pojawiać się trudności w przyszłość z farbami chemicznymi. Krótko mówiąc, może się ona nie przyjąć.

Mam nadzieję, że przekonałam was do zainwestowania w taki rodzaj kosmetyków. Bo przecież kiedy kobieta zmienia kolor włosów to znak, że zaczyna się dla niej nowa epoka. Wiec, niech nowa epoka będzie miała wymiar naturalny!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD