Nasze libido spada


(fot. wyzszaszkolauwodzenia.pl)

(fot. wyzszaszkolauwodzenia.pl)

W społeczeństwie dieta kojarzy się tylko z chęcią szybkiej utraty wagi. Jednak, ma ona duże znaczenie w innych aspektach naszego życia.

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, że to co jesz wpływa na Twoje libido? Nie? To jednak powinnaś. Lista posiłków, które obniżają naszą chęć na seks, jest bardzo długa. Jeżeli wasza sytuacja łóżkowa ma się fatalnie, zachęcam do zapoznania się tym artykułem.

Po pierwsze: słodycze.

Dla kobiet spożywanie zbyt wysokokalorycznych posiłków nie tylko powoduje przyrost wagi, ale również suchość pochwy, a konsekwencją jest odczuwanie bólu podczas stosunku. Jak to wygląda u mężczyzn? Według badań, glukoza jest powodem spadku testosteronu aż o 25 %! Zwróćmy też uwagę na różnego rodzaju słodziki, te niwelują poziom serotoniny oraz dopaminy.

Po drugie: kawa.

Codzienne spożywanie kofeiny ma wielkie znaczenie dla nas kobiet! Te, które w przyszłości będą chciały zajść w ciąże, muszą koniecznie ją ograniczyć. Również kawa powoduje zwiększenie hormonów stresu, oraz prowadzi do bezsenności. A tym samym, nasz apetyt na seks spada.

Po trzecie: soja.

Według badań  z European Journal of Clinical Nutrition wynika, że spożywanie soi, w różnych postaciach, prowadzi do drastycznego obniżenia poziomu testosteronu. Tutaj, jeśli chodzi o ten produkt, wywołuje on przede wszystkim negatywne skutki u mężczyzn. Dla nas kobiet, ma już mniejsze znaczenie. Jednak, gdy staracie się o dziecko, oboje musicie ją całkowicie wykluczyć.

Po czwarte: ser żółty.

Chodzi głównie o produkty wytwarzane z krowiego mleka. Ponieważ zawarty w nim ksenoestrogen może wywołać szereg hormonalnych zaburzeń, w tym obniżenie naszego libido.

Po piąte: alkohol.

U kobiet napoje procentowe sprawiają  trudności w osiągnięciu orgazmu. Jeśli chodzi o mężczyzn, mogą pojawić się problemy w osiąganiu erekcji oraz przedwczesny wytrysk.

Jest to pięć grzechów głównych, które popełniamy. Ale człowiek zawsze się uczy, więc teraz czas na zmiany. Unikając tych produktów, nasze libido wzrośnie, a tym samym powróci chęć na seks.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD