Ciążowe odchudzanie


(fot. kobieta.pl)

(fot. kobieta.pl)

W społeczeństwie zakorzeniła się moda na szczupłą sylwetkę. Kobiety pragną wyglądać jak modelki Victoria’s Secret. Nawet podczas ciąży stosują diety, zapominając o małym człowieku w ich łonie.

Zapominamy, że naturalną koleją rzeczy podczas ciąży jest właśnie wzrost wagi. Prawidłowy przyrost waha się między 20 a 25 procent. Jednak, gdy Twoje kryteria różnią się od standardowych, koniecznie udaj się do lekarza, ponieważ takie objawy mogą oznaczać nieprawidłowy rozwój płodu.

Profesor Longin Marianowski podkreśla, że potrzeby energetyczne zmieniają się podczas 9 miesięcy. Popyt na kalorie jest o 500kacl wyższe niż na początku, co daje około 2500kacl na dzień. Wiem, to wygląda strasznie, jednak podkreślam, że to zapotrzebowanie jest potrzebne dla rosnącego dziecka oraz na wzmożoną przemianę materii. Nie powinnyśmy się zamartwiać wzrostem wagi, bo nie każdy kilogram to odkładający się tłuszczyk. Na masę kobiety składa się macica, która waży 2kg, wody płodowe wynoszące 3kg, łożysko i piersi czyli następne 4kg.

No niestety, coraz częściej kobiety chorują na pregoreksje. Krótko mówiąc, na anoreksje, która objawia się podczas ciąży. Jakie są objawy? Przede wszystkim głodzenie się, prowokowanie wymiotów, nadmierne ćwiczenia fizyczne. A wszystko przez presje otoczenia. Media, które nazywane są czwartą władzą, posiadają niewyobrażalną moc kształtowania naszego światopoglądu. Przyszłe mamy nie chcą doprowadzić do nadmiernego przytycia, chcą być szczupłe i atrakcyjne. Jednak, najważniejszy jest mały człowiek, który rozwija się w brzuchu, a o którym tak często zapominamy.

Jakie są skutki odchudzania? U kobiet może dojść do depresji poporodowej, mogą się ujawnić problemy z układem krążenia, możliwość cesarskiego cięcia czy problemy z karmieniem piersią. A co do naszego dziecka, może wystąpić przedwczesny poród, który jak wiadomo jest bardzo niebezpieczny. Nasz maluszek może urodzić się z za niską wagą, ale również jego rozwój może być opóźniony.

Więc co mogę zrobić aby cieszyć się piękną sylwetką podczas jak i po ciąży? Przede wszystkim zwracaj uwagę na jakość, a nie na ilość produktów. Wiadomo, że teraz odżywiasz się za dwóch, ale nie możesz przesadzić z objadaniem się. Regularność, to następna cecha do zapamiętania. U kobiet ciężarnych przerwa między posiłkami powinna wynosić około pięciu godzin. Ponieważ rozłożenie dziennej racji pożywienia na pięć lub sześć posiłków zmniejsza skłonność do tycia. Ponadto zapewnia twojemu dziecku stały dopływ niezbędnych składników energetycznych i budulcowych.

Nie powinnyśmy się zamartwiać nadmiernymi kilogramami, ponieważ po ciąży z łatwością możemy je zgubić i cieszyć się nienaganną figurą.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD