Zatrzymaj się


(fot. odchudzanieplus.pl)

(fot. odchudzanieplus.pl)

Dziś mamy milion rzeczy do zrobienia, jutro jeszcze więcej. Jak w dzisiejszym świecie mamy znaleźć czas dla siebie? Chwile, w której Twoje ciało uspokoi się, a Twoje myśli uporządkują.

Nasze życie coraz bardziej przypomina wyścig szczurów. Ale każdy zapomina, że ten rajd sami stworzyliśmy. Wmawiamy sobie, że szczęśliwi są ci, którzy mogą sobie dużo kupić, w rezultacie naszą wolność redukujemy do wyboru rodzaju śmierci. Czy to będzie związane z pracoholizmem, czy uzależnieniami, to świat, który wykreowaliśmy zamyka nas w kategoriach. W pudełkach, z których nie jesteśmy w stanie się wydostać, ponieważ jesteśmy pogrążeni w konsumpcjonizm. Nastawiamy się na zysk – aby posiadać jak najwięcej. Wtedy też, zapominamy o sobie. Oczywiście, dbamy o nasze ciało, chodzimy na siłownie, stosujemy różnego rodzaju diety, spędzamy czas z rodziną, wyjeżdżamy na wakacje. Jednak w tym wszystkim zatracamy się, gubiąc własną duszę. Wszystko to dokonuje destrukcji naszej prawdziwej tożsamości.

Musimy zaczekać na nasze dusze, żeby miały szanse nas dogonić. No właśnie. Klucz do sukcesu to przede wszystkim spokój. Chwila, w której odpoczniesz od rzeczywistości. Chwila refleksji, zadumy. Po prostu czas tylko dla Ciebie. Trudne wyzwanie? Nie sądzę. Musimy się nauczyć, że bezczynność jest dobra. Psycholog Ewa Woydyłło pisze: Gdy człowieka wprawimy w zbyt szybki bieg – wbrew biologicznym rytmom, wbrew naturalnym zmianom pór roku, a podobno też faz księżyca – człowiek w tym biegu zaczyna się potykać, upadać, dostawać zadyszki, gubić drogę i wpadać w panikę.

Więc co możemy zrobić? Po prostu zatrzymaj się. Wykreślmy z kalendarza nadprogramowe obowiązki. Daj ponieść się teraźniejszości, zamiast myśleć o przyszłości, przecież ona będzie, a TERAZ przeminie. Będzie to dobra regeneracja dla Twojej duszy jak i ciała. Więc warto. Będziesz mogła na spokojnie przeanalizować swoje życie, być może odkryjesz coś nowego co zainspiruje Cię do działania.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD