Kolekcja APART na Święta 2013


(fot. scontent)

(fot. scontent)

Już niebawem święta! W ten radosny czas obdarowujemy naszych ukochanych najbliższych rozmaitymi prezentami. Nie macie pomysłu co w tym roku położyć pod choinką? Mamy dla was kilka propozycji! 

Święta Bożego Narodzenia to radosny czas, w którym możemy spędzić wolne chwile z ukochanymi osobami. Domowe ognisko, wspólna wieczerza, i…prezenty! Nie macie jeszcze pomysłu czym obdarować waszych najbliższych? Firma APART zachęca was swoją nową kampanią, abyście to właśnie ich produkty w tym roku położyli pod choinką. Romantyczna kampania z Anją Rubik i jej mężem Sashą Knezevicem, budzi w odbiorcach ciepłe emocje.

Firma APART powstała z połączenia pierwszych liter imion właścicieli: Adama i Piotra Rączyńskich, oraz słowa „art”, oznaczającego w wielu językach sztukę. Firma APART powstała w 1983 roku i ma swoją siedzibę w suchym Lesie pod Poznaniem.

W salonach, które możecie znaleźć w całej Polsce znajdziecie przepiękne błyskotki, które przypadną do gustu na pewno każdej kobiecie.

Biżuteria od najdawniejszych lat była rzeczą pożądaną i bardzo wysoko cenioną. Najstarsza odnaleziona biżuteria pochodzi sprzed przeszło 22 tysięcy lat. Pierwsze wzory wykonywane były z drewna, muszli i kamyków, jak również skór czy kości zwierzęcych. Dopiero po 3500 r. p.n.e. biżuterię zaczęto tworzyć z brązu, miedzi, srebra i złota. Przez wieki rozwijały się techniki obróbki tych materiałów poprzez polerowanie czy rzeźbienie w celu osiągnięcia nowych, piękniejszych kształtów. Przełomem był rok 2000 p.n.e., kiedy to Egipcjanie zaczęli wytwarzać bogato zdobione bransolety, grzebienie, broszki, naszyjniki czy kolczyki, przyczyniając się do popularyzacji biżuterii.

Biżuteria starożytnego Egiptu pełniła funkcję magiczną i religijną. Najpowszechniejszą ozdobą były amulety. Dla mniej zamożnych wykonywano je z fajansu i szkła, najbogatsi nosili piękne ozdoby ze złota i kamieni szlachetnych. Talizmany te towarzyszyły właścicielom zarówno za życia, jak i po śmierci. Popularnymi ozdobami były bransolety, które noszono na rękach i nogach, a także szerokie naszyjniki wykonywane ze złota i kamieni.

W Grecji najwspanialsza biżuteria powstała ok. V–IV wieku p.n.e. Ozdoby wytwarzane były ze złota i srebra, ale także ze złoconego brązu. Wzorami przewodnimi były kwiaty, liście i zwierzęta. W późniejszym okresie biżuterię wzbogacono kamieniami szlachetnymi.

W ozdobach rzymskich po raz pierwszy pojawiły się diamenty i kolorowe kamienie szlachetne. W układaniu misternych fryzur pomagały spinki ze złota, srebra lub kości słoniowej, zakończone perłą lub złotą kulką. Do spinania szat służyły agrafy ze złota i brązu, dekorowane kamieniami. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nosili pierścienie. W czasach republiki rzymskiej większość obywateli mogła nosić jedynie pierścienie z żelaza. Prawo noszenia złotego pierścienia – oznaki sprawowanego urzędu – mieli wyłącznie państwowi dygnitarze i senatorzy.

W średniowieczu złoto zyskało miano najszlachetniejszego metalu. Było ono nierozerwalnie związane z godnością królewską i insygniami władzy. Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc.

W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Pod koniec XVII wieku olbrzymią popularność i uznanie zyskał diament. Następnie w latach trzydziestych XIX wieku pojawiła się biżuteria pamiątkowa o znaczeniu sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.

Dzisiaj świat biżuterii jest niebywale różnorodny. Modna i ceniona jest zarówno dyskretna, skromna biżuteria ze srebra, jak i bogato zdobione, kunsztowne formy ze złota czy platyny z najszlachetniejszymi kamieniami. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu.

Jeśli chcecie, żeby wasza przyjaciółka, mama, po prostu bliska osoba, poczuła się wyjątkowo i została obdarowana pięknym prezentem, uważamy, że naszyjnik, bransoletka, pierścionek lub kolczyki z firmy APART to strzał w dziesiątkę!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD