American Music Awards 2013


(fot. channelo.dstv.com)

(fot. channelo.dstv.com)

Co roku przyznawane są nagrody najlepszym muzykom danego roku. Na gali rozdania pojawiają się największe gwiazdy. Kto tym razem okazał się największym zwycięzcą ? 

American Music Awards to prestiżowa, amerykańska Gala, podczas której statuetki otrzymują najbardziej produktywni i docenieni artyści w danym roku. Gala idzie na równi z British Awards, MTV Music Awards, czy Grammy.

Dla artystów zdobycie statuetki jest bardzo ważne, kto z nas bowiem nie lubi być doceniany i odbierać zasługi za swoje dokonania.

American Music Awards jest przyznawaną dorocznie nagrodą dla najlepszych amerykańskich muzyków. Statuetka przyznawana jest w oparciu o „popularność” danego artysty, która mierzona jest w ilościach sprzedanych albumów/singli. AMA została ufundowana przez Dicka Clarka w 1973 roku.

Na tegorocznej Gali mogliśmy podziwiać naszych ulubieńców, takich jak: Taylor Swift, Justin Timberlake, Daft Punk, Macklemore & Ryan Lewis, Lady Gaga, Katy Perry, Rihanna, Imagine Dragons, Miley Cyrus i wiele innych.

Każdego roku wokaliści dwoją się i troją, aby ich twórczość została doceniona. Nie każdy oczywiście podchodzi do tego materialnie, większość na pewno tworzy jedynie z pasji, nie dla odbierania chwały i poklasku.

W tym roku najlepsi okazali się:

Artysta roku: Taylor Swift

Ikona: Rihanna

Nowy artysta: Ariana Grande

Singiel roku: Florida Georgia Line Featuring Nelly, „Cruise”

Ulubiony męski artysta pop/rock: Justin Timberlake

Ulubiona kobieca artystka pop/rock: Taylor Swift

Ulubiony zespół: One Direction

Ulubiony artysta rap: Macklemore & Ryan Lewis

Ulubiony album rap: Macklemore & Ryan Lewis, „The Heist”

Ulubiony artysta soul/r&b: Rihanna

Ulubiony artysta alternatywnego rocka: Imagine Dragons

Ulubiona ścieżka dźwiękowa: „Peach Perfect”

Mamy nadzieję, że wśród nominowanych znalazłyście swoich ulubieńców.

Dużym zaskoczeniem było przybycie Lady Gagi, która pierwszy raz od dawna, wyglądała olśniewająco! Lśniące włosy, piękna sukienka od Versace, oraz wejście w wielkim stylu (przyjechała na koniu zrobionym z ludzi), sprawiły że uwaga wszystkich zebranych skupiła się na niej! Tak trzymać!

Galę rozdania nagród będzie można na pewno niebawem obejrzeć na youtube, a już teraz śmiało możecie poszperać i poszukać pojedynczych występów artystów.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD