Wymarzony mężczyzna


(fot. gstatic.com)

(fot. gstatic.com)

Jak uszczęśliwić kobietę? Ofiarując jej odrobinę romantyczności i nie kopiując scen ogólnie znanych. A nawet jeśli ma to być kopia, to niech nie będzie zbyt wierna, niech ma coś indywidualnego, niepowtarzalnego i niespodziewanego.

Są chwile, których się nie zapomina. Nie raz byłam zaskoczona męską pomysłowością. Drobnostki, ale to z nich buduje się szczęście. Choćby takie niewinne wydarzenie. Obudziłam się dość wcześnie jak na niedzielny ranek. A, że zawsze pierwsze kroki z łóżka kieruję do kuchni, poczłapałam tam siłą odruchu bezwarunkowego, wytworzonego w ciągu lat powtarzania tej samej czynności. W betach został mężczyzna, śpiący snem głębokim, jak mi się zdawało, który nie zauważył mojego zniknięcia. Włączyłam czajnik i prawie po omacku poszukałam kawy sypiąc na pamięć do filiżanki i trochę wokoło niej. Z cukrem udało mi się trafić idealnie, po czym, przypomniałam sobie, że nie słodzę kawy. Porzuciłam więc łyżeczkę. I wtedy moja komórka, leżąca na kuchennym stole, oznajmiła mi przychodzącą wiadomość. Niedowidząca jeszcze, o poranku dopiero kawa wzmacnia mi wzrok, już miałam zignorować jej zachowanie, ale coś kazało mi zobaczyć nadawcę. Na ekranie widniało kochane imię. Bez zwłoki otworzyłam, z pewnym wysiłkiem czytając, i…zamurowało mnie.

To tekst: „jeśli posłodziłaś kawę to zamieszaj, a ja – czy mam wstać, czy poczekać na Ciebie w łóżku?” Sprawdziłam godzinę, wiadomość wysłana przed chwilą. Jakim sposobem?! Lunatyk? Słyszałam o chodzeniu we śnie, ale pisanie smsów!

Wróciłam pośpiesznie do sypialni i zastałam uśmiechnięte słodkie usta i wyciągnięte do mnie ramiona, w które rzuciłam się natychmiast zapominając o kawie. Potem ta kawa nie nadawała się już do picia, ale za to jajecznica smakowała niebiańsko. Tylko on umiał taką robić.

Z tą umiejętnością, robienia niespodzianek, przeszedł do innego świata, ale pamięć takich chwil jest cukierkiem moich wspomnień.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD