Victoria Beckham dla Filipin


david and victoria beckham donate clothes and shoes to help philippines typhoon victims 225x300 Victoria Beckham dla Filipin

(fot. aceshowbiz.com)

Ostatnio, przez Filipiny przeszedł tajfun Haiyan, oceniany jako najsilniejszy w historii, który kiedykolwiek zaatakował ląd. Według oficjalnych danych rządowych, liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 5 209. Ta straszna tragedia pozbawiła domów wielu Filipińczyków, a skala zniszczeń i strat rośnie z każdym dniem. Oprócz ONZ i Czerwonego Krzyża, w pomoc ofiarom tragedii zaangażowało się wiele osób publicznych. Wśród nich znaleźli się również ludzie z branży mody.

Marki takie jak m.in. Damir Doma, Acne Studios czy Bing Bang organizują specjalne wyprzedaże, z których zyski zostaną przeznaczone na pomoc mieszkańcom Filipin. Do akcji dołączyli również Victoria i David Beckhamowie, którzy postanowili przekazać swoje ubrania i buty do jednego z londyńskich sklepów, zaangażowanych w powyższą akcję dobroczynną.

„David i ja wspieramy akcję charytatywną Czerwonego Krzyża na rzecz pomocy Filipinom i zachęcamy wszystkich w Wielkiej Brytanii, aby zrobili to samo. Każdy ma coś w szafie, czego nie nosi, sukienkę, garnitur czy parę butów. Wyciągnijcie je i dajcie szansę komuś innemu na ich zakup, wspierając tym samym fundusze Czerwonego Krzyża”.

Oczywiście, w przypadku małżeństwa Beckhamów, nie są to zwykłe podarunki. Wśród nich znalazły się: szpliki z kolekcji Jimmy Choo czy Manolo Blahnik, ubrania od Roberto Cavalli i Dolce & Gabbana oraz ulubione czapki bejsbolówki Beckhama. Darowizna była dostępna w ten piątek, podczas wyprzedaży w londyńskich dzielnicach Kensington i Chelsea.

Akcje takie jak te pokazują, że ludzie bogaci, którzy mają wszystko wcale nie są pozbawieni serca. Wręcz przeciwnie – wiele gwiazd wyciąga pomocną dłoń w stronę potrzebujących. Nie tylko tak jak Victoria i David, oddają swoje ciuchy, ale wiele piosenkarzy organizuje specjalne trasy koncertowe, na których zebrane pieniądze przekazują ludziom poszkodowanym.

Powstają wspólne projekty piosenek, wielkie akcje zbiórek żywności. Wiele gwiazd poświęca swoje życie i czas prywatny na pomoc ludziom ubogim, którzy ledwo wiążąc koniec z końcem.

My również bierzmy przykład z naszych idoli. Poszkodowani przez żywioły potrzebują zawsze produktów o długoterminowej dacie ważności. Teraz przed świętami na pewno zorganizowanych będzie dużo akcji zbiórek żywności, nie bądźcie obojętne, otwórzcie się na innych! 🙂

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD