Victoria Beckham dla Filipin


(fot. aceshowbiz.com)

(fot. aceshowbiz.com)

Ostatnio, przez Filipiny przeszedł tajfun Haiyan, oceniany jako najsilniejszy w historii, który kiedykolwiek zaatakował ląd. Według oficjalnych danych rządowych, liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 5 209. Ta straszna tragedia pozbawiła domów wielu Filipińczyków, a skala zniszczeń i strat rośnie z każdym dniem. Oprócz ONZ i Czerwonego Krzyża, w pomoc ofiarom tragedii zaangażowało się wiele osób publicznych. Wśród nich znaleźli się również ludzie z branży mody.

Marki takie jak m.in. Damir Doma, Acne Studios czy Bing Bang organizują specjalne wyprzedaże, z których zyski zostaną przeznaczone na pomoc mieszkańcom Filipin. Do akcji dołączyli również Victoria i David Beckhamowie, którzy postanowili przekazać swoje ubrania i buty do jednego z londyńskich sklepów, zaangażowanych w powyższą akcję dobroczynną.

„David i ja wspieramy akcję charytatywną Czerwonego Krzyża na rzecz pomocy Filipinom i zachęcamy wszystkich w Wielkiej Brytanii, aby zrobili to samo. Każdy ma coś w szafie, czego nie nosi, sukienkę, garnitur czy parę butów. Wyciągnijcie je i dajcie szansę komuś innemu na ich zakup, wspierając tym samym fundusze Czerwonego Krzyża”.

Oczywiście, w przypadku małżeństwa Beckhamów, nie są to zwykłe podarunki. Wśród nich znalazły się: szpliki z kolekcji Jimmy Choo czy Manolo Blahnik, ubrania od Roberto Cavalli i Dolce & Gabbana oraz ulubione czapki bejsbolówki Beckhama. Darowizna była dostępna w ten piątek, podczas wyprzedaży w londyńskich dzielnicach Kensington i Chelsea.

Akcje takie jak te pokazują, że ludzie bogaci, którzy mają wszystko wcale nie są pozbawieni serca. Wręcz przeciwnie – wiele gwiazd wyciąga pomocną dłoń w stronę potrzebujących. Nie tylko tak jak Victoria i David, oddają swoje ciuchy, ale wiele piosenkarzy organizuje specjalne trasy koncertowe, na których zebrane pieniądze przekazują ludziom poszkodowanym.

Powstają wspólne projekty piosenek, wielkie akcje zbiórek żywności. Wiele gwiazd poświęca swoje życie i czas prywatny na pomoc ludziom ubogim, którzy ledwo wiążąc koniec z końcem.

My również bierzmy przykład z naszych idoli. Poszkodowani przez żywioły potrzebują zawsze produktów o długoterminowej dacie ważności. Teraz przed świętami na pewno zorganizowanych będzie dużo akcji zbiórek żywności, nie bądźcie obojętne, otwórzcie się na innych! 🙂

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD