Wychowaj swojego faceta


(fot. wp.pl)

(fot. wp.pl)

Wprawdzie ideały nie istnieją, warto jednak zrobić wszystko, by nasz mężczyzna jak najbardziej się do niego zbliżył.

Po pierwsze nieprawdą jest, że „widziały gały, co brały”. Miłość zaślepia, ogłupia i sprawia, że idealizujemy partnera. Dopiero później przychodzi proza życia, która skutecznie przywraca nam wzrok. Nieprawdą jest i to, że mężczyzny nie da się wychować. Człowiek uczy się całe życie, stąd też na naukę nigdy nie jest za późno. Czy bałaganiarza da się zamienić w czyściocha? Egoistę w empatycznego i wrażliwego mężczyznę? Niezawodne sposoby wprawdzie nie istnieją, ale warto postarać się o to, by obecny partner zaczął przypominać mężczyznę naszych marzeń. Jeśli przyzwyczaiłyśmy go już do tego, że kochamy bezwarunkowo, że akceptujemy wszystkie jego grzeszki i niedoskonałości, to… czeka nas sporo pracy. Ten trud się jednak opłaci! Podpowiadamy, jak skutecznie wychować faceta:

1. Naucz się z nim rozmawiać.

Dobra, wartościowa, przeprowadzona w spokojnej i rzeczowej atmosferze rozmowa to klucz do porozumienia pomiędzy dwojgiem kochających się ludzi. Komunikacja to bardzo ważny element każdego związku, stąd też należy informować partnera o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Mężczyzna nigdy nie nauczy się czytać w myślach, dlatego jeśli czegoś chcesz, to powiedz mu o tym. Coś ci się nie podoba w jego zachowaniu? Nie ukrywaj tego. ( UWAGA! Pod żadnym pozorem nie mów mężczyźnie, że robi coś źle, gdy w pobliżu są jego kumple. Chwal go w towarzystwie, karć w domowym zaciszu. Jeśli pozwolisz sobie na krytykę w obecności innych mężczyzn, nigdy ci tego nie wybaczy!).

(fot. gestponadslowo.blox.pl)

(fot. gestponadslowo.blox.pl)

2. Bądź szczera.

Dla mężczyzny „nic” oznacza nic. Jeśli mimo niewyraźnej miny zapewniasz go, że wszystko jest w porządku, nie dziw się, gdy uzna, że to prawda i zajmie się swoimi sprawami. Mężczyzna to nie przyjaciółka, która godzinami będzie dopytywać się czy na pewno u ciebie wszystko gra. Jesteś nieszczęśliwa? Powiedz mu o tym! Jeśli masz jakiś konkretny problem, twój mężczyzna z pewnością stanie na głowie, by pomóc ci go rozwiązać. P.S. To czy do sukienki lepsze są czerwone, czarne, czy też może morskie obcasy to NIE JEST konkretny problem. Pamiętaj, że mężczyźni lubią działać, stąd też najlepiej jest zwracać się do nich z takimi problemami, które mogą rozwiązać od razu. Jeśli chcesz się wygadać, zadzwoń do przyjaciółki.

3. Bądź uparta i nie wyręczaj go.

Prosiłaś, by złożył szafkę, a on nawet nie zainteresował się tym, do czego są te wszystkie śrubki? Żarówkę wymienia już od tygodnia? Ściany aż proszą się o nową porcję farby? Zaciśnij zęby i pod żadnym pozorem nie wyręczaj swojego mężczyzny. Zamiast tego przypomnij mu, co obiecał zrobić i wytłumacz dlaczego to jest dla ciebie takie ważne. Jeśli to nie pomoże, wspomnij, że może wyręczyć go w tym inny mężczyzna. Taka subtelna sugestia powinna skutecznie poderwać twojego misiaczka z kanapy.

Dziel się z nim obowiązkami, by wiedział, że dom nie prowadzi się sam, że po zakupy należy pójść do sklepu, że przygotowanie obiadu wymaga zachodu, a pralka nie gryzie i wcale nie jest tak trudna w obsłudze, jak mu się wydaje. Jeśli pokażesz mężczyźnie, że ze wszystkim sobie radzisz, to wrobisz się w robienie wszystkiego. Nie daj się nabrać na męską bezradność, rzuć go na głęboką wodę, a zobaczysz na co go stać.

(fot. iplsc.com)

(fot. iplsc.com)

4. Chwal go.

To typowo kobieca sztuczka, która może zdziałać cuda. Każdy z nas lubi być doceniany i chwalony. To samo dotyczy twojego faceta! Ugotował swój pierwszy w życiu obiad? Pochwal go i nie zapomnij powiedzieć, że to najlepsze danie, jakie kiedykolwiek jadłaś. Nawet jeśli przesolił zupę, źle doprawił mięso, a ziemniaki obrał niedokładnie – nie mów mu o tym! A przynajmniej jeszcze nie teraz. Jeśli go skrytykujesz następnym razem nie podejmie próby zrobienia czegokolwiek. Bądź miła i zadbaj o jego poczucie własnej wartości. Mężczyzna, który czuje się kochany i doceniany dla ukochanej kobiety będzie w stanie przenosić góry. A przecież o to chodzi!

(fot. w-spodnicy.ofeminin.pl)

(fot. w-spodnicy.ofeminin.pl)

5. Dopilnuj, by mężczyzna nie zorientował się, że jest wychowywany.

Chciałabyś żeby twój mężczyzna cię zmieniał? Nie sądzę. To samo dotyczy jego. Niezależnie od tego, po jakie metody wychowawcze sięgniesz, twój partner nie może mieć poczucia, że ingerujesz zbytnio w to, jaki jest. Jeśli uzna, że ciągle znajdujesz w nim coś, co trzeba zmienić czy ulepszyć weźmie nogi za pas. Niech żyje sobie w przekonaniu, że jest panem i władcą, że najważniejsze decyzje należą do niego, że to on wpada na najlepsze rozwiązania domowych problemów (to nic, że wcześniej wspomniane rozwiązanie sama mu podsunęłaś). Nasze babcie mawiały, że mężczyzna jest głową domu, a kobieta jest szyją, która tą głową kręci. Ta stara prawda sprawdza się i dziś. Wychowuj go, ale na tyle subtelnie, by nie zorientował się, że to ty już od dawna pociągasz za sznurki.

(fot. kobieta.pl)

(fot. kobieta.pl)

6. Ceń się i miej własne życie.

Nie daj się wrobić w rolę kury domowej, która jest na każde zawołanie mężczyzny. Kochaj go, ale i wymagaj – tak właśnie wygląda dojrzała miłość. Mężczyzna nie może mieć poczucia, że jest sensem twojego istnienia, bo wówczas szybko okręci sobie ciebie wokół małego palca.

Mądra kobieta się ceni, ma czas na przyjemności i swoim zachowaniem sprawia, że mężczyzna bycie z nią uznaje za zaszczyt. Nie bądź „przylepą”, która wiecznie wisi mu na szyi, życiową sierotką, która nigdzie się bez niego nie ruszy. Jeśli staniesz się balastem, bardzo szybko przestanie się tobą interesować i tyle go będziesz widziała.

Pamiętaj, że świat nie kończy się na twoim mężczyźnie, a na Ziemi jest trochę więcej ludzi niż tylko wy dwoje. Spotykaj się ze znajomymi, wyjedź z przyjaciółkami na babski weekend, wybierz się z kumpelą na zakupy, słowem: nie zaniedbuj innych znajomości i pokaż swojemu mężczyźnie, że potrafisz spędzać czas bez niego.

(fot. dziennik.pl)

(fot. dziennik.pl)

UWAGA!

Przedstawiony proces wychowawczy jest czasochłonny i pracochłonny. Przed zastosowaniem powyższych rad skonsultuj się z rozumem i zdrowym rozsądkiem, weź również pod uwagę ogólną kondycję waszego związku. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD