Koniec związku?


(fot. guim.co.uk)

(fot. guim.co.uk)

Czasem związek rozpada się nagle, w większości przypadków jednak jest to skutek wielomiesięcznych nieporozumień, kłopotów czy niedopasowania. Rozstanie jest trudne dla obu stron, szczególnie gdy nie ma przed nim ucieczki. Ale nie musi być tak, że rozpad związku spada na nas jak grom z jasnego nieba. Istnieją niepokojące sygnały, które powinny zwrócić naszą uwagę. Oto one.

Oszustwa i kłamstwa.

Jeszcze niedawno spowiadałaś się partnerowi absolutnie ze wszystkiego i on też nie miał przed tobą tajemnic. Od pewnego czasu jednak praktycznie wszystko się zmieniło. Nie mówisz mu wielu rzeczy, nie zwierzasz się, robisz to, czego nie powinnaś – i to za plecami partnera. Czujesz zresztą, że on również ma sporo do ukrycia. Coraz mniej między wami zaufania, a coraz więcej niedomówień. Po prostu się od siebie oddalacie. Jeśli możesz się pod tym podpisać, uważaj – oszustwo to jeden z pewniejszych sygnałów, które świadczą o kłopotach w związku. Nie da się zbudować trwałej relacji na kłamstwach i nieszczerości.

Mało czułości, jeszcze mniej seksu.

Faktem jest, że z czasem namiętność przygasa – na początku nie możemy oderwać od siebie rąk, jednak po paru latach, a niekiedy nawet miesiącach całujemy, pieścimy i kochamy się rzadziej. To normalne zjawisko. Nie oznacza to jednak, że seks ma prawo całkowicie zniknąć ze związku. Jeśli w ogóle nie macie ochoty, by się dotykać, całować czy po prostu być ze sobą blisko, coś jest tu bardzo nie w porządku. Pamiętaj – związek nie może istnieć bez intymności i zażyłości. Brak kontaktu cielesnego z partnerem może po prostu oznaczać, że go nie potrzebujecie. A to najpewniej skończy się albo zdradą, albo rozstaniem.

Coraz więcej kłótni.

I nie chodzi tutaj o sprzeczki, które zdarzają się w zasadzie każdej parze. W związku, który jest na prostej drodze do rozpadu, kłótnie stają się coraz częstsze i coraz intensywniejsze, aż w końcu zamieniają w karczemne awantury. Mówicie wtedy stanowczo za dużo – również rzeczy, których potem żałujcie. A już niezawodnym sygnałem świadczącym o dużych kłopotach w związku są rękoczyny. Jeżeli w ten sposób przebiegają wasze kłótnie, uważaj!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD