Krata za kratkami


(fot. aabagsok.com)

(fot. aabagsok.com)

Z czego słynie firma Burberry? Oczywiście z niepowtarzalnej i unikatowej kraty. Jednak jej przyszłość może mieć czarny scenariusz.

Właścicielem znaku firmowego wykorzystywanego przez Burberry jest chińska firma, która wycofała ograniczenia dotyczące wykorzystania wzoru. W tym momencie trwa proces sądowy, który rozstrzygnie spór. Jednak słynna brytyjska marka ma nadzieje na sukces. Oczywiście nie zgadza się na przegraną, dlatego też wydała oświadczenie, w którym czytamy: Mamy nadzieję, że zostaniemy jedynym właścicielem`kratki` i że nadal będziemy mogli używać jej na wyłączność. Burberry do tej pory zawsze miała najsilniejszą pozycję wobec innych firm, które wykorzystują nasz znak firmowy bezprawnie.

A jak broni się  China Trademark Office? Swoją decyzję argumentuje twierdzeniem, że wzór nie był wykorzystywany przez około trzy lata.

Lecz jakie będą konsekwencje przegranej walki? No więc, słynna krata nie będzie już chroniona prawnie, a tym samym będzie mogła być kopiowana i powielana przez każdego. Jednak miejmy nadzieje, że tak się nie stanie. Ponieważ firma Burberry stanie w niezręcznej i trudnej sytuacji, a tego nie chcemy!

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD