Chroń oczy zimą


(fot. myfashionique.files.wordpress.com)

(fot. myfashionique.files.wordpress.com)

Najprawdopodobniej większość z nas odkłada do szafy okulary przeciwsłoneczne jak tylko zacznie się sezon jesienno – zimowy. Ale są również tacy, który noszą okulary cały rok – i to właśnie oni noszą je prawidłowo.

Zwykle jesteśmy tego zupełnie nieświadomi, że w miesiącach zimowych, jesteśmy nawet podwójnie narażeni na działanie promieni UV – nie tylko prosto tych ze słońca, lecz także ze śniegu (promienie słoneczne od niego odbijają się i ze zdwojona mocą negatywnie oddziałują na naszą skórę i oczy). Dlatego nigdy nie powinieneś zapominać o okularach słonecznych zimą by wtedy w szczególności zadbać o Twoje oczy!

Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne zdecydowanie zmniejszają blask promieni słonecznych, poprawiając komfort widzenia. Jeżeli w dodatku okulary posiadają szkła z polaryzacją, to Twoje oczy są praktycznie w pełni chronione przed szkodliwym promieniowaniem.

Okulary przeciwsłoneczne chronią Twoje oczy również przed wiatrem i kurzem, chronią szkła kontaktowe przed wysychaniem, a także… nie mrużysz tak często oczu jak w przypadku, gdy rażą Cię promienie słoneczne, a częste mrużenie powoduje pojawianie się kurzych łapek wokół oczu.

Nie musimy już chyba wspominać, że ekspozycja na promienie słoneczne zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia chorób oczu takich jak zaćma i wiele innych. Więc po co ryzykować? W szczególności teraz nośmy okulary, są zdrowe i w dodatku super modne!

Zima jest okresem, w którym nie zwracamy uwagi na możliwość negatywnego wpływu promieniowania słonecznego na wzrok, a jego szkodliwość bywa dużo większa niż latem. Znacząca część osób chroni swoje oczy poprzez odpowiednie okulary z filtrem w lecie zapominając lub nie wiedząc o tym, iż słońce w zimie może poczynić dużo większe szkody. Oprócz promieniowania widzialnego do naszych oczu dociera około 85 % promieniowania odbitego od śniegu.

Okulary słoneczne z filtrem chronią zarówno rogówkę, spojówkę i powieki jak i wewnętrzne warstwy oka – soczewkę i siatkówkę. Brak prawidłowego zabezpieczenia podczas przebywania na słońcu zimą może spowodować ostre zapalenie spojówki czy rogówki a nawet oparzenia plamki, które może doprowadzić do ślepoty. Nawet, jeśli w danym momencie nie odczuwamy żadnych dolegliwości to w przyszłości może mieć to fatalne konsekwencje dla oczu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD