Różne strony mody


(fot. luxo.co.za)

(fot. luxo.co.za)

Świat modelingu staje się coraz bardziej plastyczny i otwarty na różnorodność. Oczywiście w dalszym ciągu zarezerwowany jest on głównie dla pięknych, młodych dziewczyn o rozmiarach „90-60-90”, jednak dziś nie brak w nim osób odbiegających od tych wymagań.

Dzieci

Dzieci w świecie mody to często trudny temat, niekiedy wręcz kontrowersyjny. Dwa lata temu prawdziwą burzę i falę krytyki wywołała opublikowana we francuskim Vogue sesja z udziałem  dziewczynek stylizowanych na uwodzicielskie kobiety.

Na zawód modelki nigdy nie jest za późno. Mimo, że modelki mają ponad 80 lat to określenie „podeszły wiek” niezbyt tu pasuje. Naszym zdaniem wyglądają rewelacyjnie.

84 letnia China Machado. China nadal pracuje, dodatkowo niedawno została twarzą amerykańskiej marki odzieżowej Cole Haan.

82 letnia Carmen Dell’Orefice. Jako modelka zadebiutowała w 1946 roku, jej zdjęcie pojawiło się wówczas na okładce amerykańskiego Vogue. Carmen do dziś pojawia się na wybiegach!

Modelki plus size, coraz częściej słyszy się o pokazach mody z udziałem modelek plus size  oraz sesjach z ich udziałem publikowanych nawet w najbardziej prestiżowych magazynach.

Robyn Lawley nosi rozmiar 16 (europejski 44-46) i właśnie dokonała małej rewolucji w świecie mody. Francuska marka bieliźniarska, która istnieje od 1876 roku, zatrudniła do reklamowania swoich produktów modelkę, która nie ma typowego dla branży rozmiaru 0 (europejski 34). I nie jest to linia dla puszystych kobiet, ale ta główna, kierowana do wszystkich. Wcześniej nie zrobiła tego żadna luksusowa marka na świecie.

Co ciekawe, Australijka występuje w kampanii na jesień-zimę 2013-14 wraz z Rosjanką, która jest szczuplejsza od niej aż o 10 numerów. Puszysta Lawley i chuda Maryna Lynchuk reklamują bieliznę Chantelle na równych zasadach, ale to ta pierwsza wzbudziła większe zainteresowanie. Bo odebrano to jako pozytywny sygnał, że standardy piękna zmieniają się i kobiety zaczyna się doceniać bez szufladkowania w dziale „plus size”.

Cytując słowa Vivien Leigh „Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne”. Dobry makijaż i odpowiednie ubrania wystarczą byś mogła poczuć się pięknie i pewnie. My chętnie wam w tym pomożemy!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD