Kristen McMenamy jako syrena w sesji Tima Walkera


(fot. thefashionography.com)

(fot. thefashionography.com)

Kristen McMenamy założyła syreni ogon i pozwoliła zamknąć się w szklanym zbiorniku pełnym mętnej wody. Na takie poświęcenia, modelki decydują się tylko dla geniuszy fotografii, takich jak Tima Walker.

Tim Walker karierę zrobił dzięki świetnym sesjom dla Vogue’a, ale chętnie współpracuje też z W Magazine. We współpracy z amerykańskim magazynem fotograf stworzył ikoniczne portrety kobiet uważanych za ikony androgynicznej estetyki: Tildy Swinton i Kristen McMenamy. W nowym (grudzień 2013/styczeń 2014) Brytyjczyk ponownie spotyka się ze swoją McMenamy, modelką która pojutrze kończy 47 lat. Chociaż ostatnio w magazynach częściej widujemy jej córkę Lily, białowłosa ikona modelingu wcale nie wybiera się na emeryturę. Przeciwnie, pracuje przy genialnych sesjach, nie bojąc się zmienić wizerunek czy nawet oszpecić dla efektu artystycznego.

W nowej sesji Walkera „Far, Far From Land” Kristen McMenamy nie wygląda pięknie. Ma przekrwione oczy, mokrą, zmierzwioną fryzurę. Modelka przekonująco wciela się w rolę syreny schwytanej w niewolę, powoli umierającej z dala od oceanu. Jej strój mógłby ograniczyć się do rybiego ogona, ale kreatywny stylista W, Jacob K, zestawił łuski, sieci i wodorosty z sukniami wieczorowymi z wybiegów i perłami od Chanel. Syreny nie noszą zwykle szat w stylu Tudorów od Alexander McQueen, więc efekt jest zaskakujący. Zwłaszcza, że nieograniczona wyobraźnia Tima Walkera stawia modelkę w naprawdę trudnych sytuacjach. Odpowiednikiem klatki w tym morskim świecie jest stary szklany zbiornik z miedzianymi okuciami, w którym modelka pozuje bez oddechu. Na szczęście poświęcenie McMenamy nie poszło na marne – zdjęcia są rewelacyjne!

Tim Walker to 39 letni fotograf aktualnie mieszkający w Londynie. Jest uważany za geniusza w swoim fachu, potrafi czynić aparatem cuda. Sesje Tima mają w sobie pewną bajkową, czasami surrealistyczną magię, a oglądając je można przenieść się do lat dzieciństwa, gdy z fascynacją oglądało się ilustracje w książce z baśniami. Od wielu lat pracuje z najsławniejszymi twarzami świata filmu, ale przede wszystkim z top modelkami, które zawsze stylizuje na magiczne postacie.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD