Purpura i fiolet odcieniem roku 2014


(fot. ivstatic.com)

(fot. ivstatic.com)

Pantone ujawniło kolor roku 2014: Radiant Orchid!

Radiant Orchid to zdecydowany, otaczający magicznym ciepłem kolor, który pobudza wyobraźnię. To wyrazisty i intrygujący fiolet dodający niebywałego uroku. Urzekająca harmonia fuksji, fioletu i odcieni różu, Radiant Orchidea emanuje wielką radość, miłość i zdrowie.

To dobra wiadomość dla tych, którzy kochają odcienie różu i fioletu – następny rok to Wasz rok! Pantone ujawniło, że kolorem roku 2014 jest właśnie radiant orchid. Nawet jeśli sądzisz, że ten kolor nie pasuje do Ciebie, spróbuj dodać akcesoria w tych barwach, ponieważ to bardzo kobiecy odcień, który sprawi, że będziesz wyglądać cudownie!

Pantone, firma będąca światowym autorytetem w dziedzinie koloru ogłosiła niedawno, że kolorem na 2014 rok zostaje odcień 18-3224, czyli Radiant Orchid. Znaleźliśmy dla Was kilka mebli i dodatków w najmodniejszym w przyszłym roku odcieniu.

Amerykańska firma Pantone Color Institute w 1963 roku wprowadziła system oznaczeń kolorów, znany jako skala Pantone. To prawdziwa „biblia” kolorów, znana każdemu związanemu z projektowaniem, aranżacją i designem.

Wybór koloru roku to jeden z najciekawszych aspektów działalności firmy Pantone. Jak się go wybiera? Co 6 miesięcy, w dwóch wybranych europejskich stolicach, spotykają się znawcy trendów z całego świata. Podczas dwudniowego spotkania debatują nad tym, który kolor będzie wiodący w przyszłym roku. 2014 rok należeć będzie do koloru fioletowej orchidei!

Kolor orchidei, będący połączeniem fioletu i purpury, ma uspokajające właściwości. Jest to barwa osób wrażliwych i kreatywnych. Nie namawiamy Was do malowania wszystkich ścian na „kolor roku” (przecież w 2015 roku z pewnością pojawi się kolejny).

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD