Jessica Chastian – rudowłosa piękność


(fot. comicbookmovie.com)

(fot. comicbookmovie.com)

Częściej można ją spotkać na dywanie swojego mieszkania grającą z przyjaciółmi w scrabble niż w nocnym klubie bawiącą się do rana. Sama o sobie mówi „Jestem bardzo nieśmiała, nigdy nie czułam się femme fatale”. 

Jessica Chastain jest znana z filmu „Wróg numer jeden”, w którym wcieliła się w rolę młodej agentki CIA biorącej udział w akcji pojmania jednego z najbardziej poszukiwanych terrorystów w historii – Osamy Binlladena. Otrzymała za nią nominację do Oscara.

W tym miesiącu została gwiazdą grudniowego numeru VOGUE US. Patrząc na okładkę magazynu śmiało możemy powiedzieć, że jest to prawdziwe dzieło sztuki. W sesji autorstwa Annie Leibowitz, Jessica wciela się w postaci z obrazów m.in. Frederica Leighton’a, Felix’a Vallotton’a czy Vincenta van Gogh’a.

Jessica Chastain urodziła się 24 marca 1977 roku w Północnej Kalifornii. Jest jedną z pięciorga rodzeństwa. Zadebiutowała w 2004 roku w dwóch serialach: „Ostry dyżur” oraz „Veronica Mars”. Rok później wystąpiła w swoim pierwszym filmie „Dark Shadows”. W 2008 roku zagrała główną rolę u boku Dermota Mulroneya w filmie „Jolene”. Za tę rolę otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Seattle. W 2011 Jessica wystąpiła aż w sześciu filmach fabularnych, które zostały wysoko ocenione zarówno przez publiczność, jak i krytyków filmowych. Największe uznanie i wiele nagród przyniósł jej udział w dwóch ostatnich filmach: „Służące” oraz „Take Shelter”.

Jessica Chastain, która 24 marca obchodziła swe 36. urodziny, należy do tych aktorek, którym potrzeba było trochę więcej czasu niż innym na zdobycie popularności. Zanim świat zauważył ją w nagrodzonym w 2011 roku Złotą Palmą „Drzewie życia” Terrence’a Malicka, ciężko pracowała na swój sukces, grając w teatrze i telewizji.

Rudowłosa piękność, której uroda zachwyca stylistów i fotografów na całym świecie, prócz przemyślanego doboru ról, z niezwykłym wyczuciem potrafi także podkreślić swe naturalne wdzięki. Choć jej piękno urzeka, a wielkie marki już starają się ją zdobyć dla kampanii reklamowych, Jessica Chastain wciąż podkreśla, że najważniejsza jest dla niej praca.

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD