Nowa seria romansów dla kobiet


„Kronika ślubnych wypadków”

Kiss to nowa seria romansów dla kobiet, w której nie zabraknie zmysłowych i zabawnych powieści z dozą humoru i dreszczyku emocji.

Pierwszą książką z tej serii jest „Kronika ślubnych wypadków” autorstwa znanej pisarki romansów Jessiki Hart. W jej dorobku literackim znajduje się ponad 50 powieści. Co więcej, jest ona laureatką dwóch najbardziej prestiżowych nagród – RITA Award i Romance przyznawaną przez Stowarzyszenie Romantic Novelists w Wielkiej Brytanii.

Firth Williams, inżynier, konkretna i ambitna kobieta znająca własną wartość, swoje cele i pięcioletni plan na przyszłość. Nadzoruje budowę nowego centrum konferencyjnego w Whellerby Hall, którego właścicielem jest lord Whellerby. To właśnie tam poznaje bliskiego przyjaciela lorda, jednocześnie zarządcę Whellerby – George’a Challonera, bardzo irytującego i pewnego siebie, lecz nieziemsko przystojnego mężczyznę. Firth poświęca się ferworowi pracy, ponieważ zależy jej na karierze za granicą. Niestety pewnego dnia jej siostra celebrytka, Saffron Taylor biorąca ślub z gwiazdą popu Jaxem Jacksonem, prosi Firth o organizację wieczoru panieńskiego w formie kostiumowego balu. Przed Firth trudne zadanie – wieczór panieński musi być idealny, w przeciwnym razie tabloidy nie zostawią na jej rodzinie suchej nitki. Pomocną dłoń wyciąga do niej George, jednak nie bezinteresownie…

Firth ma trochę staroświeckie poglądy, jest przewidywalna, uwielbia wszystko planować i kontrolować, a potem realizować cele wedle tych planów, nie działa pod wpływem chwili, w przeciwieństwie do George’a, który jest typem zawadiaki i romantyka, wierzącego bardziej w serce niż w rozum. Momentami Firth bywała irytująca, aczkolwiek zarówno ona jak i George są dobrze wykreowanymi postaciami z bagażem niezbyt radosnej przeszłości związanej z ich rodzinami. Czy tej dwójce uda się znaleźć wspólny język? Czy pomoc w przygotowaniu wieczoru panieńskiego Saffron przybliży George’a do Firth? Czy Firth odniesie sukces jako pani inżynier i organizatorka wieczorów panieńskich? I jaką przysługę będzie ona później musiała mu oddać?

Oczywiście romanse są przewidywalne, ale nie o to chodzi, by była to wieczna zagadka. Od samego początku wiadomo, że Firth przyciąga wygląd zewnętrzny George’a, ten natomiast jest zaintrygowany jej osobowością i tym, co ukrywa pod skorupą wiecznie uporządkowanej i zawsze trzymającej się planu ambitnej kobiety. Najważniejszy jest sposób w jaki autorka kreuje ich relacje, z początku oczywiście nie do końca pozytywne (zwłaszcza ze strony Firth) zmieniają się z czasem w namiętny romans, który przeobraża się w zalążek trwałego związku.

„Będziemy wiedzieli, że małżeństwo jest dobre, jeśli oboje będziemy gotowi na kompromisy – wyjaśnił. – Zatem da się ten cel osiągnąć metodą małych kroków.”

Ciekawie wykreowana historia i niewielki format książki sprawiają, że czyta się ją naprawdę szybko. „Kronika ślubnych wypadków” okazała się być ciekawym, zabawnym, wciągającym i naprawdę fajnie napisanym romansem, który zabierze kobiety w szalony świat miłości. Serdecznie polecam.

Tytuł: „Kronika ślubnych wypadków”
Autor: Jessica Hart
Wydawnictwo: Harlequin
Liczba stron: 240
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-2389-769-9
Ocena: 7/10

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD