Filmy o modzie


(fot. galerie-zdjec.pl)

(fot. galerie-zdjec.pl)

Interesujesz się modą? Codziennie śledzisz poczynania projektantów, fotografów, stylistów? Jeżeli tak, to te filmy musisz obejrzeć!

1. The September Issue – film dokumentalny o redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a – Annie Wintour. Kamera nie odstępuje ani na krok głównej bohaterki, dzięki czemu możemy poznać tajniki powstawania pisma.
2. Lagerfeld Confidentiel – o kontrowersyjnym życiu Karla Lagerfedla w mediach jest głośno, jednak ten film ukazuje go z innej, bardziej przystępnej stronie.
3. Valentino. The Last Emperor – film to przede wszystkim ukazanie procesu kreacji, od samego pomysłu aż do przedstawienia go na wybiegu. Jednak nie tylko ta kwestia została poruszona. Możemy również śledzić związek Valentina Garavaniego z jego partnerem Giancarlo Giacomettim.
4. Szalona Miłość – film przedstawia miłość, która narodziła się między Yves Saint Laurent i Pierre Berge
5. Diana Vreeland: The Eye Has to Travel – dwadzieścia dwa lata po śmierci Diany, żona jej wnuka postanowiła pokazać historię od narodzin aż do śmierci. W ten sposób powstał film o kierowniczce działu mody Harper’s Baazar.
6. Marc Jacobs & Louis Vuitton – reżyserem filmu jest Loic Prigent i to właśnie dzięki niemu możemy poznać Louisa Vuittona. Człowieka, który wprowadził produkcje seryjną oraz sprawił, że torby LV stałe się bardzo popularne.
7. Bill Cunningham New York – film o słynnym fotografie, który swoje zdjęcia publikuje w New York Times. A na czym polega jego profesja? Przede wszystkim fotografuje Noworojczyków, którzy są ciekawie ubrani. Chociaż, posiada duże wpływy w show-biznesie jest skromnym człowiekiem, który do swojej pracy podchodzi z pokorą.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD