Nowa płyta Beyonce


rs 600x600 130819130517 600.BeyonceBob.mh .081913 300x300 Nowa płyta Beyonce

(fot. lorensworld.com)

Właśnie ukazał się piąty studyjny album Beyonce. Dzieło zatytułowane po prostu „Beyonce” to płyta zarówno do słuchania i oglądania: składa się na nią 14 nowych piosenek i 17 wyjątkowych, prowokacyjnych wideoklipów nakręconych w różnych miejscach na świecie – od rodzinnego Houston po Nowy Jork i Paryż, od Sydney po Rio De Janeiro. 

Widzę muzykę – mówi Beyonce wyjaśniając swoją decyzję o wydaniu płyty „wizualnej”. Kiedy się w nią wsłuchuję, od razu ją sobie wizualizuję. Dla mnie emocje to seria obrazów – wspomnień z dzieciństwa, przemyśleń, marzeń czy zapamiętanych snów. I wszystkie nieodłącznie związane są z muzyką.

Płyta ukazała się 13 grudnia 2013 się w bezprecedensowej formie – świat dowiaduje się o niej dokładnie w dniu, w którym trafia do słuchaczy. Bez zapowiedzi, uprzedzeń, oczekiwań. Dzięki temu fani mogą wyrobić sobie o niej zdanie bez żadnych pośredników, podpowiadaczy czy z góry narzuconych opinii. Na zadawane od miesięcy pytanie „kiedy nowa płyta Beyonce?” właśnie uzyskaliśmy odpowiedź.

Nie chciałam wydawać swojej muzyki w sposób, w jaki robiłam to do tej pory – tłumaczy artystka. Znudziło mnie to. Czuję, że mogę przemawiać do swoich fanów bezpośrednio. Zbyt wiele osób często stoi między twórcą sztuki a jego odbiorcami. Specjalnie nie chciałam ujawniać tego, kiedy ukaże się moja płyta. Powinno to nastąpić naturalnie  – wtedy, kiedy będzie gotowa.

Płyta dostępna jest w serwisie iTunes.

Album fizycznie trafia do produkcji dopiero 20 grudnia, we wszystkich sklepach będzie dostępny w jednej jedynej formie – jako CD DVD z bogato ilustrowaną książeczką.

Płyta jest także na szczycie list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i kilkudziesięciu innych krajach, także w Polsce. Najnowszy album Beyoncé, został zakupiony w Stanach Zjednoczonych 80 000 razy w ciągu trzech godzin.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD