Nowa płyta Beyonce


(fot. lorensworld.com)

(fot. lorensworld.com)

Właśnie ukazał się piąty studyjny album Beyonce. Dzieło zatytułowane po prostu „Beyonce” to płyta zarówno do słuchania i oglądania: składa się na nią 14 nowych piosenek i 17 wyjątkowych, prowokacyjnych wideoklipów nakręconych w różnych miejscach na świecie – od rodzinnego Houston po Nowy Jork i Paryż, od Sydney po Rio De Janeiro. 

Widzę muzykę – mówi Beyonce wyjaśniając swoją decyzję o wydaniu płyty „wizualnej”. Kiedy się w nią wsłuchuję, od razu ją sobie wizualizuję. Dla mnie emocje to seria obrazów – wspomnień z dzieciństwa, przemyśleń, marzeń czy zapamiętanych snów. I wszystkie nieodłącznie związane są z muzyką.

Płyta ukazała się 13 grudnia 2013 się w bezprecedensowej formie – świat dowiaduje się o niej dokładnie w dniu, w którym trafia do słuchaczy. Bez zapowiedzi, uprzedzeń, oczekiwań. Dzięki temu fani mogą wyrobić sobie o niej zdanie bez żadnych pośredników, podpowiadaczy czy z góry narzuconych opinii. Na zadawane od miesięcy pytanie „kiedy nowa płyta Beyonce?” właśnie uzyskaliśmy odpowiedź.

Nie chciałam wydawać swojej muzyki w sposób, w jaki robiłam to do tej pory – tłumaczy artystka. Znudziło mnie to. Czuję, że mogę przemawiać do swoich fanów bezpośrednio. Zbyt wiele osób często stoi między twórcą sztuki a jego odbiorcami. Specjalnie nie chciałam ujawniać tego, kiedy ukaże się moja płyta. Powinno to nastąpić naturalnie  – wtedy, kiedy będzie gotowa.

Płyta dostępna jest w serwisie iTunes.

Album fizycznie trafia do produkcji dopiero 20 grudnia, we wszystkich sklepach będzie dostępny w jednej jedynej formie – jako CD DVD z bogato ilustrowaną książeczką.

Płyta jest także na szczycie list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i kilkudziesięciu innych krajach, także w Polsce. Najnowszy album Beyoncé, został zakupiony w Stanach Zjednoczonych 80 000 razy w ciągu trzech godzin.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD