Niezapomniany sylwester


(fot. hdwallpapersinn.com)

(fot. hdwallpapersinn.com)

Sylwester 2013 Praga

Do Pragi na Sylwestra można wyjechać indywidualnie albo z biurem podroży. Mnóstwo ofert na polskim rynku wbrew pozorom nie ułatwia wyboru. Ceny za dwa-trzy dni zaczynają się od 150 złotych i obejmują m.in. zwiedzanie stolicy Czech. Sylwestra spędza się oczywiście na rynku Starego Miasta, który o tej porze wypełniają tłumy turystów i prażan. Planując Sylwestra pod gołym niebem w Pradze, weźcie pod uwagę jeszcze dwie lokalizacje: Plac Wacława i Most Karola, gdzie co roku 31 grudnia odbywają się efektowne pokazy sztucznych ogni. Nawet jeżeli miasto nie zorganizuje oficjalnego widowiska, na pewno pojawią się tu miejscowi z zapasem fajerwerków. Jeśli będzie wam zimno, zabierzcie grzany miód albo grzane wino, które można kupić na rynku.

 Dublin

Władze Dublina zapowiedziały, że Sylwester 2013 będzie najlepszy w historii miasta. Dla Irlandczyków nadchodzący rok ma znaczenie szczególne, bowiem już 1 stycznia rusza rządowy projekt The Gathering 2013. Organizowane w ramach tej inicjatywy imprezy i wydarzenia kulturalne mają na celu zachęcić emigrantów do powrotu do kraju. 31 grudnia na mapie Dublina koniecznie znajdźcie park miejski St. Stephen’s Green (centrum). O północy nad miastem rozbłysną wystrzeliwane m.in. z tego właśnie miejsca fajerwerki. W paradzie sylwestrowej maszerującej ulicami Dublina zobaczycie m.in. połykaczy ogni i artystów na szczudłach. Koneserzy Guinessa powinni zahaczyć o jeden z tysięcy dublińskich pubów np. przy Grafton Street, głównej ulicy handlowej miasta, albo przy Merrion Square.

Alpy Francuskie

Sylwester na stoku albo po prostu w górach to zawsze świetna myśl. Świętować 31 grudnia pod Mount Blanc w Alpach Francuskich? Bajeczny pomysł! Problem w tym, że lepiej zacząć wprowadzać go w życie odpowiednio wcześniej. Francuzi znakomicie zagospodarowali swoją część Alp pod względem tras narciarskich, ale nie tylko – cennik noclegów jest tutaj bardzo zróżnicowany, a wachlarz usług hotelowych naprawdę szeroki. To sprawia, że na zabawę w Alpach Francuskich stać nawet studentów. A nie ma chyba lepszego sposobu na uleczenie kaca niż przypływ rześkiego powietrza o poranku 1 stycznia. Polecamy!

Berlin

Nowy Rok w Berlinie tradycyjnie wita się pod Bramą Brandenburską. To największy Sylwester na świeżym powietrzu na świecie – odbywa się na powierzchni 80 tys. metrów kwadratowych i gromadzi ponad milion osób. Co roku imprezę uświetniają występy m.in. znanych DJ-ów, a koncerty transmituje ponad 300 niemieckich i międzynarodowych stacji telewizyjnych. Ceny dwudniowego wyjazdu zorganizowanego kształtują się podobnie, jak w przypadku Pragi – zaczynają się już od 170 złotych. Sylwestrowa wycieczka do Berlina często obejmuje też szybkie zwiedzanie miasta.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD