Sposoby na trwały makijaż


(fot. kobieta.pl)

(fot. kobieta.pl)

Sylwester zbliża się wielkim krokami. Każda z nas w ten dzień chce wyglądać olśniewająco. Ale co zrobić aby nasz makijaż wytrzymał całą noc?

Ze szczęściem wkraczamy w nowy rok, pełni nadziei na lepsze czasy. Tym samym pragniemy wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Jednak cokolwiek będziemy robić w ten dzień, czy to szalona impreza ze znajomymi, czy spędzony czas we dwoje z drugą połówką, musimy pamiętać o makijażu!

No właśnie, ale co zrobić aby nasz make-up przetrwał szaloną noc pełną wrażeń. Mamy dla was kilka domowych sposobów na trwały makijaż.

Nawilżenie ma sens.

Jest to podstawowy krok. Powinnyśmy się upewnić czy nasza skóra jest odpowiednio nawilżona. Suche miejsca powodują, że nasz makijaż nie przynosi odpowiednich rezultatów, ponieważ w tych miejscach nasz podkład nie rozprowadza się równomiernie. Gdy nasza cera jest przesuszona, powinniśmy zrezygnować z kosmetyków, które zawierają substancje czynne, takie jak kwasy, witamina C czy retinol.

Liczy się mała ilość.

Jeżeli chcemy aby nasz makijaż wyglądał świeżo zainwestujmy w jak najmniejszą ilość kosmetyków. Niektóre produkty nie współgrają ze sobą powodując mieszankę wybuchową. Tutaj pamiętajmy że zasada mniej znaczy więcej ma bardzo duży wpływ na nasz make-up.

Połączenie idealne.

Tutaj zasada jest prosta. Produkty tłuste takie jak podkład czy róż nakładamy na kosmetyki tłuste, a te suche takie jak cienie do powiek będą współpracować z  przypudrowanymi powierzchniami.

Puder to nie wróg

Jeżeli chcemy aby nasz makijaż wytrzymał, nie powinnyśmy zapominać o pudrze. To właśnie puder sypki ma największą moc. Nakładaj go puszkiem, dociskając produkt miejsce przy miejscu na całej twarzy dla trwałego i matowego efektu. To spowoduje że nasz podkład i korektor pozostanie na dłużej.

Moc pocałunków.

Zanim przystąpisz do nakładania podkładu, popatrz na swoje usta. Czy są w idealnym stanie? Czy są popękane i suche? Jeżeli tak, nie zwlekaj długo i nałóż balsam nawilżający. Później możesz zająć się makijażem. Gdy go zakończysz wróć do swoich warg. Balsam powinien się ładnie wchłonąć, a tym masz pewność że twój błyszczyk wytrzyma dłużej.

Eyeliner nie taki zły jak go malują.

Aby nasze oko również cieszyło się zjawiskowym wyglądem najlepiej użyć eyelinera. On wytrzyma dłużej niż kredka. Jednak, gdy jesteś przeciwniczką pierwszego produktu to możesz zastosować odrobinę cieni w tym samym kolorze.

Gra cieni.

A co zrobić aby nasze cienie trzymały się dłużej? Przed aplikacją, nałóż na powiekę podkład albo korektor, a później zastosuj puder. Dzięki temu produkt nie będzie się ścierał ani osadzał w załamaniu powieki.

Bibułkę zastępujemy bibułą.

Wiadomo, że absorbentki są najlepsze na likwidacje błyszczącej się skóry. Ale co zrobić gdy nie jesteśmy w ich posiadaniu? Najlepiej użyć zwykłej bibuły albo jednej warstwy chusteczki higienicznej. One również eliminują nadmiar sebum i pot, a my możemy nadal cieszyć się pięknym makijażem.

Oczywiście, aby nasz makijaż przetrwał wszystkie nasze wariacje powinnyśmy używać specjalnych produktów. Jednak jeżeli nie są pod ręką, najlepiej zastosować wodoodporne kosmetyki.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD