Odpowiednio dobrany stanik


(fot. hawtcelebs.com)

(fot. hawtcelebs.com)

Noszenie odpowiedniego rozmiaru stanika jest niezwykle ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również ładnego wyglądu piersi. Zbyt duży biustonosz może przykładowo sprawić, że piersi nie będą „leżeć” w nim prawidłowo, przez co staną się obwisłe. Za mały z kolei będzie uciskał ciało, powodując spory dyskomfort.

Na szczęście istnieje szereg sygnałów, po których poznasz, czy nosisz niewłaściwy rozmiar stanika. Jeśli którykolwiek zaobserwujesz u siebie, koniecznie poradź się w kwestii nowego biustonosza brafitterki. Ona pomoże Ci w dobraniu odpowiedniej miseczki.

Sygnał 1: Stanik zostawia ślady na twoim ciele.

Właściwie dobrany biustonosz nie powinien zostawiać na ciele żadnych odcisków. Jeżeli zaobserwujesz u siebie nieestetyczne pręgi pod biustem, na plecach lub w miejscach, gdzie leżały wcześniej ramiączka, oznacza to, że twój obecny stanik jest na ciebie znacznie za mały.

Sygnał 2: Biustonosz wisi na tobie.

Może to być spowodowane nieodpowiednim rozmiarem stanika (jest po prostu zbyt duży), złą długością ramiączek lub… znoszeniem biustonosza. Nowy powinnaś kupować przynajmniej raz na pół roku, ponieważ w wyniku wielokrotnego prania oraz ciągłego noszenia stanika, ulega on rozciągnięciu.

Sygnał 3: Centralna część stanika nie dotyka twojej skóry.

Centralna część biustonosza nie powinna odstawać od ciała. Musi ona ładnie przylegać do przestrzeni między piersiami. Jednocześnie nie może ona uciskać skóry – patrz sygnał 1.

Sygnał 4: Ramiączka opadają.

Jeżeli co chwilę musisz poprawiać ramiączka swojego stanika, ponieważ ci opadają, może to oznaczać, że albo stanik jest na ciebie za duży, albo ma nieodpowiednio wyregulowane paseczki. W sklepach szukaj biustonoszy, które mają pełną, a nie tylko częściową regulację ramiączek.

Sygnał 5: Wybrzuszenia bądź wklęsłość miseczki.

Zarówno kiedy piersi „wylewają się” z miseczki, jak i „topią się” w niej, rozmiar stanika jest nieodpowiedni. Widać to nawet przez ubranie – nieestetyczne wybrzuszenia lub widoczne krawędzie miseczek odznaczają się, psując tym samym nawet najpiękniejszą kreację.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD