7 kompleksów, w które wpędzają nas media


(fot. doctoroz.com)

(fot. doctoroz.com)

Magazyny o modzie, telewizja i radio sprawiły, że mamy pewne wyobrażenia o tym, jak powinno wyglądać piękno i sukces. Nie można jednak wierzyć we wszystko, co oferują nam media. Oto kilka rzeczy, które atakują nas ilekroć otwieramy gazety, czy oglądamy telewizję, a które wcale nie są prawdą.

1. Chude jest lepsze
W Hollywood obowiązuje jeden kanon piękna – modna jest chudość, chudość, chudość. Kiedy widzimy sławnych aktorów, modelki, wydaje się nam, że od ich urody zależy także ich sukces i kariera. Nie powinniśmy jednak patrzeć na to w ten sposób. Sławy mają własnych stylistów, prywatnych trenerów, korzystają z drogich zabiegów, a ich zdjęcia w kolorowych magazynach najczęściej ulegają graficznym obróbkom. Dzięki tym wszystkim rzeczom prezentują się idealnie, a my popadamy w kompleksy. To jest więc wiadomość dla każdej z nas: jesteśmy piękne, bo jesteśmy sobą, bo zakładamy sobie jakieś cele i je realizujemy. Najważniejsze w życiu jest spełnienie, które jednak nie płynie wyłącznie z sukcesów, pieniędzy i ładnej buzi, ale ze szczęścia i bliskości ludzi. Jeśli już masz tego świadomość, sama dobrze wiesz, że tak żyje się lepiej.

2. Tytuł naukowy jest najważniejszy
Jeśli jesteś absolwentką prestiżowej uczelni, to fantastycznie! Jeśli nie, nie myśl, że to jedyny sposób, dzięki któremu możesz osiągnać sukces. Kreatywność, praca, pomysł na siebie – to także ułatwia zdobycie w życiu tego, czego pragniesz.

3. Pieniądze dają szczęście
Twoje szczęście nie zależy od ilości pieniędzy, które zarabiasz. Oczywiście, życie jest prostsze, kiedy nie musisz się martwić o zapłacenie czynszu. Jednak to, co daje prawdziwe szczęście, to udany związek, wymarzona praca, spełnianie marzeń, podróże do najdalszych zakątków świata. A także życie w zgodzie z samą sobą i samozadowolenie, które sprawia, że twoje życie staje się pełniejsze, a ty szczęśliwsza.

4. To, co złe jest społecznie gloryfikowane

Niestety, takie zjawiska, jak anoreksja, autoagresja czy depresja, są społecznie akceptowane i rozpowszechniane w środkach masowego przekazu. To sprawia, że stykamy się z nimi i tym samym przestają one nas szokować. Dochodzi nawet do tego, że widzimy je w dobrym świetle. Jest to szczególnie trudne dla ludzi, którzy rzeczywiście zmagają się z poważnym zaburzeniami.

5. Tylko facet może mieć bogate życie seksualne
Jeśli mężczyzna umawia się z kilkoma kobietami tygodniowo, jest prawdziwym playerem, którego podziwiają wszyscy kumple. Natomiast, jeśli kobieta zachowuje się w podobny sposób, jest uważana za rozwiązłą i może nasłuchać się wielu przykrych słów. Pamiętaj, że dopóki zachowujesz się fair w stosunku do samej siebie i ewentualnego partnera, możesz robić, co chcesz, ponieważ to twoje życie i tylko twoje decyzje.

6. Tatuaże i kolczyki nie są fajne
Sądzisz inaczej? I bardzo dobrze! W tej kwestii także panuje zasada, żeby być sobą i robić to, czego się pragnie. Oczywiście, wiadomo, że w niektórych profesjach tatuaże są niedopuszczalne, trzeba się z tym liczyć, ale jeśli twój szef nie ma z tym problemu, tym lepiej dla ciebie.

7. Make-up sprawia, że jesteś piękniejsza
Oczywiście, każda z nas czuje się lepiej w pełnym makijażu. Troche mascary i kolorowej szminki sprawia, że czujesz się pewniejsza siebie. Nie myśl jednak, że bez kosmetyków wyglądasz źle! Naturalne piękno zawsze wygrywa, o ile towarzyszy mu radość i promienny uśmiech.

Nie słuchaj się rad innych, bądź sobą – wtedy jesteś najpiękniejsza!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD