Warzywa, które pomogą ci schudnąć


(fot. uhaweb.hartford.edu)

(fot. uhaweb.hartford.edu)

Nie od dziś wiadomo, że świeże warzywa i owoce powinny być lwią częścią codziennej diety, zwłaszcza przed wymagającym sezonem bikini. Jednak niektóre z nich w szczególny sposób wpływają na poprawę naszego metabolizmu i rzeczywiście mogą przyczynić się do utraty wagi.

Ponadto dostarczą nam niezbędnych witamin i mnóstwo cennego błonnika. Oto 6 warzyw, które pomogą Ci schudnąć!

Karczochy – niska zawartość tłuszczu i duża ilość błonnika sprawiają, że karczoch to jeden z najlepszych spalaczy tłuszczu. Karczochy są również dużym źródłem kwasu foliowego, który pomaga zminimalizować ryzyko chorób serca. Te pyszne warzywa obfite są również w potas i witaminę C.

Szparagi – przy szparagach możesz odpuścić sobie liczenie kalorii. Jedna łodyga ma ich zaledwie 4. Mają za to mnóstwo błonnika i wartościowych antyoksydantów, które nie tylko świetnie wpływają na stan naszego zdrowia, ale znacznie odmładzają wygląd naszej skóry. Najsmaczniejsze są te o grubszej łodydze.

Seler – składa się w 95% z wody, dzięki czemu daje uczucie sytości przy małej liczbie kalorii. Dodatkowo zawiera witaminę A, witaminę K i potas, które wpływają na funkcjonowanie całego organizmu.

Sałata – od roszponki po rukolę, sałaty będą świetnym wyborem, jeśli chcesz stracić na wadze. Dwie filiżanki to tylko 15 kalorii i mnóstwo beta-karotenu. Na jakiś czas zapomnij o sałacie lodowej, która ma najmniej wartości odżywczych spośród wszystkich rodzajów sałat.

Groszek – świeży groszek jest doskonałym źródłem minerałów takich jak żelazo. Dodatkowo zawiera mnóstwo witaminy K i witaminy B1, która poprawia pracę serca i niweluje zmęczenie, żebyś miała mnóstwo energii do ćwiczeń!

Papryka – jest bogata w przeciwutleniacze, a ostra papryka dodatkowo zawiera kapsaicynę, która wyraźnie podkręca metabolizm i pozwala spalać kalorie. Dodatkowo zawiera witaminy A, C i K, które wpływają na kondycję skóry.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD