Liść Oliwnego Gaju – obniża poziom złego cholesterolu


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Liść Oliwnego Gaju firmy Alter Medica, to suplement diety z wyciągiem z liści drzewa oliwnego, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia i gospodarkę lipidową organizmu, a ponadto obniża ciśnienie krwi.

W liściach oliwnych znajduje się oleuropeina, związek z grupy polifenoli oraz silny przeciwutleniacz zapobiegający starzeniu się tkanek i utlenianiu cholesterolu w wyniku działania wolnych rodników. Ich działanie prowadzi do uszkodzeń w strukturze błon komórkowych, lipidów, białek i kwasów nukleinowych w komórkach, a to z kolei – do uszkodzenia funkcji życiowych tkanek i całego organizmu.

Oleuropeina jako przeciwutleniacz odgrywa istotną rolę w profilaktyce chorób układu krążenia wywołanych działaniem wolnych rodników – wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, obniża ciśnienie krwi, zwiększa jej przepływ w naczyniach wieńcowych. Chroni przed powstawaniem tzw. złego cholesterolu i obniża jego poziom. Dowiedziono również, że oleuropeina zapobiega agregacji płytek krwi, obniżając tym samym ryzyko powstawania zakrzepów i arteriosklerozy (stwardnienia tętnic).

Opakowanie preparatu Liść Oliwnego Gaju firmy Alter Medica ma pojemność 500 ml i kosztuje ok. 27 zł.

Jak go stosować? Porcję 30 ml należy rozcieńczyć wodą lub sokiem i wypić ją przed posiłkiem.

Za kilka dni ruszy konkurs, w którym do wygrania będzie Liść Oliwnego Gaju firmy Alter Medica. 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD