Jak wyszczuplić twarz za pomocą makijażu


(fot. topdreamer.com)

(fot. topdreamer.com)

Odpowiedni makijaż może zdziałać cuda. Na pewno słyszałaś o trickach, które pomagają zmniejszyć optycznie nos, uwydatnić kości policzkowe lub sprawić, że twarz wydaje się szczuplejsza. Jeśli masz okrągły kształt twarzy i chciałabyś ją nieco wyszczuplić, przygotowałyśmy dla ciebie kilka prostych wskazówek, które pomogą ci to zrobić.

1. Jaśniejszy odcień szminki
Staraj się użyć jak najjaśniejszego koloru szminki. Najlepiej wybieraj odcienie beżu i różu, zrezygnuj zaś z czerwieni. Pomadka w kolorze skóry sprawi, że twarz wyda się szczuplejsza.

2. Kości policzkowe
Kluczem do uwydatnienia policzków jest dobrze dobrany bronzer. Najlepiej, żeby kosmetyk był o ton ciemniejszy niż twoj skóra. Nałóż go na kości policzkowe i pociągnij cień w stronę podbródka. Taki makijaż sprawi, że twoja twarz będzie miała kształt serca.

3. Odpuść sobie róż
W przypadku niektórych kształtów twarzy, użycie różu może sprawić, że buzia będzie wyglądała na okrąglejszą. Dlatego jeśli masz okrągłe policzki, zrezygnuj z podkreślania ich. Jeśli zależy ci jednak, żeby jakoś je uwydatnić, skorzystaj z bardziej neutralnych kolorów.

4. Mocne oczy
Podkreślając mocniej oczy cieniem, eyelinerem i mascarą, odwrócisz uwagę od reszty twojej twarzy. Dzięki czemu twoja buzia będzie wydawała się szczuplejsza. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić. Chcesz przecież przyciągać spojrzenia wszystkich pięknym makijażem, nie zaś rozmazanym, źle dobranym make-up`em.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD