„Naturalna kuchnia” Małgorzaty Puzio


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

„Kuchnia naturalna” to książka kucharska i poradnik autorstwa Małgorzaty Puzio. Czytelnicy znajdą w niej ponad 100 przepisów na pyszne i zdrowe potrawy, z których każdą można przygotować na bazie naturalnych składników. Książka ukaże się 19 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).

Małgorzata Puzio jest autorką licznych książek kulinarnych i znaną promotorką żywności ekologicznej i zdrowego żywienia. Tym razem przygotowała dla swoich czytelników ponad 100 propozycji smakowitych potraw. Te proste, autorskie przepisy przekonają każdego, że zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach nie tylko koniecznością, ale i przyjemnością.

„Kuchnia naturalna” jest czymś więcej niż standardową książką kucharską. Autorka radzi, jak z ogólnodostępnych, niedrogich i naturalnych produktów przyrządzać potrawy dla całej rodziny oraz podpowiada, jak dobierać dania do pory dnia i roku, wsłuchać się w swój zegar biologiczny i odżywiać w harmonii z własnym organizmem. Dodatkowo w części zatytułowanej „Szczypta wiedzy” Małgorzata Puzio zawarła najważniejsze informacje o wykorzystywanych w swojej kuchni produktach i tym, w jaki sposób je przyrządzać, aby wydobyć z nich to, co najcenniejsze. W  dziale „Dobre rady” znalazły się różnego rodzaju kulinarne wskazówki i sprawdzone patenty prostej, domowej kuchni. Z kolei w „Improwizacjach kulinarnych” autorka sugeruje kolejne pomysły na dania podobne do przepisów zaprezentowanych w pierwszej części książki.

Puść wodze wyobraźni kulinarnej i nie bój się zaszaleć na własnym talerzu! – radzi Małgorzata Puzio wszystkim paniom (i panom) domu.

O autorce:

Małgorzata Puzio-Miękus – autorka wielu książek kulinarnych („Kuchnia Polska”, „Domowy wypiek chleba”, „Grill na wiele sposobów”, „Kuchnia żydowska”, „Kuchnia grecka”). Promotorka naturalnej, nie przetworzonej żywności. Znana telewidzom TVP z gotowania na żywo w programach „Pytanie na śniadanie” i „Kawa czy herbata” oraz z własnego programu kulinarnego „Mazowieckie smaki i smaczki”. Od lat związana ze Stowarzyszeniem Polska Ekologia, wyróżniona w 2010 przez Ministra Rolnictwa za promowanie żywności polskiej w mediach w kraju i za granicą w projekcie „Poznaj Dobrą Żywność”. Prywatnie mama dorosłej już córki i zbuntowanego, ciągle głodnego syna, nastolatka. Z zawodu jest aktorką, zagrała w wielu serialach, ale jak sama twierdzi: to niełatwy kawałek chleba, czasem lepiej go sobie upiec samemu.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD