Bądź Brave i ugość dzieci świata


(fot. Piotr Kuna)

(fot. Piotr Kuna)

Dziewczynki z Nepalu lub chłopcy z Burundi wprowadzają się na dwa tygodnie do Twojego domu. Niemożliwe? Rusza V edycja projektu Brave Kids. Poszukiwane są rodziny, które przyjmą odważne dzieciaki do swojego domu i życia. To wspólna przygoda, której nigdy nie zapomnisz.

Brave Kids to program edukacyjny dla dzieci różnych kultur, wyznań i narodowości. Ideą przedsięwzięcia jest wyzwalanie z ograniczeń społecznych. Cel realizuje się poprzez spotkania i integrację dzieci wielu środowisk i tradycji. Często pochodzą one z terenów dotkniętych ubóstwem, ale także z krajów zachodnich borykających się z problemami globalizacyjnymi. – Posiadanie tableta i smartfona też może usuwać dzieci na margines – samotności, nieśmiałości. Dlatego odważne dzieci niezależnie od kraju pochodzenia komunikują się w jednym języku – sztuki. To ona stanowi podstawę otwartego, międzynarodowego dialogu – mówi Anastazja Korczak, koordynatorka Brave Kids.

Polish Mom

Każdy może włączyć się w projekt. Jak? Przyjmując Brave Kids do swojego domu i życia na dwa tygodnie. – To doświadczenie niezwykłe. Goszcząc w swoich domach dzieci z Izraela, Nepalu, Indonezji, Burundii czy Indii poznajemy ich kulturę, poszerzamy swoje horyzonty i wspólnie tworzymy lepszy, radośniejszy świat – mówi Anastazja Korczak. Dlaczego warto zostać odważną rodziną? – Dla przygód, tańców przed jedzeniem, po jedzeniu i w tramwaju. Dla bycia nazwaną „Polish Mom”. Dla wstawania o piątej rano i zapominaniu o czasie. Dla korzyści naszych dzieci, które żyjąc z dziećmi z zupełnie obcej kultury uczą się świata, tolerancji – mówi Joanna Waszkiewicz, która gościła w ubiegłym roku dwie dziewczynki z Indii, Suman i Raki. – Brave Kids nie kończy się na wyjeździe dzieci z Polski. Ostatnio dwie zaprzyjaźnione Mamy, które również gościły dzieci z Indii, wybrały się do Dehli, aby je odnaleźć. Przywiozły mi nagranie dziewczynek, której ja gościłam. Jedna z nich mówi do obiektywu – Mom, I miss you Mom. I miss my Poland family: my dad, my sister and my brother. Jak tu za nimi nie tęsknić? – mówi Joanna Waszkiewicz.

Nie trzeba się od razu decydować na przyjęcie dzieci. Warto najpierw wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, w czasie którego będzie się można dowiedzieć więcej o projekcie. Najlepiej zrobić to od razu, ponieważ rekrutacja rodzin goszczących w Wałbrzychu, Wrocławiu, Puszczykowie koło Poznania i Warszawie już się rozpoczyna.

W 2014 roku Brave Kids potrwa od 20 czerwca do 12 lipca 2014 r. Projekt równolegle odbędzie się w Warszawie, Wałbrzychu, Wrocławiu oraz Puszczykowie koło Poznania.

W tym roku odważnych rodzin poszukuje 120 dzieci pochodzących m.in. z Afganistanu, Nepalu, Iranu, Brazylii, Grenlandii, Rumunii, Zimbabwe, Burundii, Indii.

Spotkania informacyjne odbyło się już w Wałbrzychu, Wrocławiu i Warszawie. Przed nami:
– 2 kwietnia, Puszyczkowo koło Poznania, HOT_elarnia, ul. Morenowa 33, godz. 18:00

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD