Metamorfozy uczestniczek programu Dress for Success galerii City Center w Poznaniu


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Program Dress for Successe w Wielkopolsce jest już na półmetku. Po warsztatach z autoprezentacji, treningu osobowości i komunikacji interpersonalnej czas na zewnętrzne przemiany poznańskich uczestniczek projektu.

W najbliższą środę 9 kwietnia 2014 roku, Panie zostaną oddane w ręce profesjonalistów od wizażu i stylizacji, a w salonie z ekskluzywną bielizną Dalia – partnera Dress for Success – odbędą szkolenie z zakresu właściwego doboru bielizny do „szczęśliwej sukienki”.

Organizacja Dress for Success działa od 15 lat. Założyła ją Nancy Lublin z Nowego Jorku, wraz z trzema zakonnicami z Harlemu. Dwa lata później istniało już 20 filii, a rok później 50, w trzech krajach. W Polsce działa od 5 latach. Organizację wspierają znane kobiety. Są wśród nich Jolanta Kwaśniewska, Dorota Soszyńska czy Grażyna Kulczyk. Akcja organizacji – SOS (ang. send one suit) – podaruj szczęśliwą sukienkę znana jest na całym świecie i pomaga milionom kobiet.

Celem Dress for Success jest pomoc kobietom w trudnej sytuacji materialnej w osiągnięciu niezależności finansowej i zawodowej. Organizacja zapewnia im ubiór, akcesoria oraz profesjonalne warsztaty, mające wyposażyć kobiety w nowe kompetencje zawodowe. Tylko te, które chcą wykorzystać swoją szansę i zmienić aktualną sytuację, biorą udział w warsztatach, sesjach, organizowanych przez stowarzyszenie.

Partnerem tegorocznej edycji została marka ekskluzywnej bielizny Dalia. Firma przygotowała specjalną kolekcję bielizny Satine, dla uczestniczek programu. Dodatkowo część dochodu ze sprzedaży tej linii zostanie przekazana na pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej, chcącym zmienić swoje życie.

W najbliższą środę – 9 kwietnia 2014 roku – 23 uczestniczki programu DFS z Poznania zostaną poddane metamorfozom. Paniami zajmą się fryzjerzy i styliści, którzy zadbają o właściwy wizerunek biznesowy uczestniczek. W salonie z bielizną Dalia w galerii City Center odbędą się zaś specjalne warsztaty brafitterskie, podczas których Panie dowiedzą się jak właściwie dobierać bieliznę do stroju biznesowego i „szczęśliwej sukienki”.

Warsztaty z brafitterką marki Dalia w godzinach: 14.30 – 17.30, Poznań City Center ul.Stanisława Matyi 2.

Specjalna kolekcja bielizny Satine sygnowana logiem organizacji będzie dostępna we wszystkich salonach firmowych w całym kraju i w sklepie on-line. Kolekcja jest jednocześnie zmysłowa i elegancka, a uroku dodają jej delikatne i jednolite tkaniny, z których została wykonana. Panie mają do wyboru klasyczną kolorystykę czerni, bieli i beżu. Cześć dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na działania Dress for Success Poland.

Na zakończenie programu każda z kobiet dostaje symboliczną „sukienkę sukcesu”, która ma jej pomóc w znalezieniu pracy. Jeżeli wyrazi chęć, zostaje objęta opieką mentorki, kobiety sukcesu, z którą razem będzie mogła przejść drogę od bezrobocia do zatrudnienia. Do tej pory szkolenia DFS przeszło pół tysiąca Polek. 75 proc. z nich znalazło pracę i utrzymało ją przynajmniej przez rok. W Poznaniu pierwsza edycja szkoleń odbyła się w 2011 r. Udział w nich wzięło 10 kobiet, siedem z nich znalazło pracę, a jedna założyła własną firmę. Podobne efekty udało się osiągnąć również w kolejnych edycjach programu.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD