Wnnie Harlow – dziewczyna cierpiąca na bielactwo


(fot. media.tumblr.com)

(fot. media.tumblr.com)

Wizerunek w dzisiejszych czasach to podstawa. Obserwujemy to przede wszystkim w kolorowych mediach, które promują tylko pięknych, młodych i idealnych. Nie warto za bardzo się wyróżniać, bo społeczeństwo przyzwyczajone do konkretnego kanonu urody, raczej nie zaakceptuje odmienności.

Czy aby na pewno? Nasza dzisiejsza bohaterka jest dowodem na to, że coś się w tej kwestii zmienia. Zakwalifikowała się do kolejnej edycji „America`s Next Top Model”, programu uważanego przez wielu za targowisko próżności, w którym nie ma miejsca na widoczne wady.

Winnie Harlow swojej choroby nie uważa jednak za wadę. W wieku 3 lat zdiagnozowano u niej bielactwo nabyte, czyli schorzenie polegające na depigmentacji skóry. Z roku na rok przebarwienia na jej ciele zajmują coraz większą powierzchnię. Dzisiaj widoczne są m.in. na stopach, kolanach, udach, dłoniach, klatce piersiowej i… twarzy. Symetrycznie rozjaśnionej cery wokół oczu i ust trudno nie zauważyć.

Choć profesjonalne kosmetyki mogą poradzić sobie nawet z tym, przywracając naturalny koloryt na całej twarzy, Winnie nie zamierza się w ten sposób maskować. Wychowała się w przekonaniu, że jest kimś wyjątkowym i chce to wykorzystać. Jak widać, skutecznie. 19-letnia Kanadyjka prędzej czy później zrealizuje swoje plany o międzynarodowej karierze. Odwagi i urody jej nie brakuje!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD