Finał kampanii „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców”


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

W ramach pierwszej edycji kampanii społecznej „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców” IKEA zebrała aż 7,7 miliona euro, z czego ponad 121 tysięcy euro pochodzi z Polski.

Środki te zostaną przekazane przez IKEA Foundation na rzecz Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR). Pozwolą one UNHCR zapewnić oświetlenie i energię dla ponad 350 tysięcy dzieci i rodzin żyjących w obozach dla uchodźców w Etiopii, Czadzie, Bangladeszu i Jordanii.

W ramach kampanii „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców” IKEA Foundation zobowiązała się przekazać 1 euro od każdej sprzedanej żarówki LEDARE (żarówki w technologii LED) na rzecz UNHCR. Akcja była realizowana w okresie od 3 lutego do 29 marca 2014 roku we wszystkich sklepach IKEA na świecie, w tym w IKEA Kraków, gdzie udało się zebrać 16 tysięcy euro.

Nasi Klienci wielkokrotnie już udowadniali, że mają wielke serca – mówi Agata Czachórska, Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Kraków. –  Dziękujemy, że tak chętnie włączyli się w kolejną organizowaną przez nas kampanię społeczną, tym razem przyczyniając się do poprawy warunków, w jakich na co dzień przyszło żyć dzieciom i ich rodzinom, przebywającym w obozach dla uchodźców – dodaje Agata Czachórska.

Dzięki zebranym środkom UNHCR będzie mogła dostarczyć do obozów dla uchodźców w Etiopii, Czadzie, Bangladeszu i Jordanii ładowane energią słoneczną latarnie uliczne i lampy do stosowania wewnątrz pomieszczeń oraz inne rozwiązania korzystające z energii odnawialnej, jak na przykład efektywne energetycznie kuchenki do gotowania. Takie rozwiązania pomogą zwiększyć bezpieczeństwo, zwłaszcza kobiet i dzieci, oraz w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy warunków życia uchodźców. Część kwoty zgromadzonej w ramach kampanii IKEA zostanie przeznaczona na dofinansowanie szkół podstawowych.

– Brak dostępu do oświetlenia i energii ma poważny wpływ na bezpieczeństwo i edukację milionów uchodźców na całym świecie, zwłaszcza kobiet i dzieci. Dziękujemy klientom i pracownikom IKEA za tak znaczący wkład w zapewnianie oświetlenia i energii tym najbardziej bezbronnym osobom – powiedział António Guterres, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców.

IKEA Foundation jest partnerem UNHCR od 2010 roku i pomaga zapewniać schronienie, opiekę oraz edukację rodzinom i dzieciom żyjącym w obozach dla uchodźców i w sąsiadujących z nimi społecznościach.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD